Jak poprawić kształt sutków?

Chciałabym poprawić kształt swoich sutków? Na czym dokładnie polega taki zabieg i czy są jakieś przeciwwskazania do jego wykonania?

Jak poprawić kształt sutków?

Jak poprawić kształt sutków?
Kompleks brodawka/ otoczka (potocznie "sutki") to ważny element anatomiczny decydujący o wyglądzie piersi. Kompleks ten powinien znajdować się na środku wyniosłości piersiowej z brodawką skierowaną lekko ku górze, a jego kolor powinien by ciemniejszy  niż otaczającej skóry. Do chirurga plastyka zgłaszają się pacjentki z różnymi problemami tej okolicy: zbyt duży i zbyt nisko położony kompleks brodawka/ otoczka, zbyt duże brodawki, wciągnięte brodawki. Rekonstrukcja całego kompleksu brodawka otoczka to jeden z etapów rekonstrukcji piersi u kobiet po mastektomii z powodu raka piersi.


Fanki operacji plastycznych - zobacz kobiety, które nie oparły się pokusie i odwiedziły chirurga plastycznego.


Zbyt nisko położony kompleks brodawka otoczka jest jednym z objawów opadania piersi. Dochodzi do tego często u pacjentek po porodzie i karmieniu piersią. Skutecznym postępowaniem w tych przypadkach jest plastyka piersi. Polega ona na zmniejszeniu otoczki, przemieszczeniu jej ku górze i usunięciu nadmiaru skóry. Cała pierś zmienia kształt z "naleśniczka" na „jabłuszko”, a nowy kompleks brodawka otoczka znajduje się na środku wyniosłości piersiowej. Po takiej operacji nadal można karmić piersią. W przypadku zbyt dużych brodawek można je zmniejszyć chirurgicznie.

Zabieg można wykonać w znieczuleniu miejscowym, a blizny pooperacyjne są prawie niewidoczne. Po takiej operacji nie można już karmić piersią. Wciągnięte brodawki sutkowe to wada rozwojowa, która polega na tym, że pasma patologicznej włóknistej tkanki przytrzymują  brodawki i nie pozwalają im na uwypuklenie się w czasie wzrostu piersi.


Kliknij i dowiedz się, w jaki sposób powinnaś przygotować się do operacji plastycznych!Jedynym skutecznym leczeniem jest przecięcie tych włóknistych pasm i chirurgiczne wyciągnięcie brodawek. Blizny po zabiegu są mało widoczne, zabieg jest przewidywalny i skuteczny. Po takiej operacji nie jest możliwe karmienie piersią, choć i tak wiemy, że kobiety z wciągniętymi brodawkami zwykle mają problemy z laktacją. Operacje poprawiające wygląd sutków są wykonywane ze wskazań estetycznych i jedynym warunkiem niezbędnym do ich wykonania jest dobry ogólny stan zdrowia fizycznego i psychicznego pacjentki.


Kliknij i dowiedz się, jak działa botox!


ID galerii:1105


Lubomir Lembas
Ekspert MilionKobiet.pl

Lubomir Lembas

specjalista chirurgii plastycznej, LUX MED


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 31.01.2013 (aktualizacja: 2013-01-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×