Jak poprawić kształt ust?

Marzycie o zmianie kształtu ust? Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która posiada kilka zabiegów pomagających osiągnąć ich wymarzoną formę. Zobaczcie, na czym polegają.

Jak poprawić kształt ust?

Jak poprawić kształt ust?


Kobiety często podkreślają brak zadowolenia z kształtu swoich ust. Pierwszym krokiem w celu poprawy ich wyglądu jest sięgnięcie po błyszczyki, które powiększają powierzchnię warg. Kiedy jednak to staje się zbyt uciążliwe, lub za mało skuteczne, zazwyczaj uciekamy się do zabiegów chirurgii plastycznej. Jakie zabiegi możemy wykonać?

Możemy skorzystać z przeszczepu skóry, który polega na wycięciu fragmentu tkanki skóry właściwej zazwyczaj z fałdu, czy innego, ale mało widocznego miejsca na ciele i wszczepienie go w usta. Nacięte zostają kąciki ust, a przez otwór wkłada się tkankę, która zostaje umiejscowiona na granicy wargowej, dzięki czemu usta stają się pełniejsze.

Jak poprawić kształt ust?

Jak poprawić kształt ust?


Innym sposobem jest przeszczep własnego tłuszczu, który zazwyczaj jest pobierany z brzucha, lecz może być też z innego miejsca na ciele, następnie lekarz wkuwa giętką igłę w okolice ust i wyjmując ją delikatnie wstrzykuje tłuszcz modelując kształt warg. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym.

Kolejną metodą powiększania ust są implanty z goretekstu, czyli materiału, który jest dobrze akceptowany przez ludzkie tkanki. Implant może występować w postaci małych fragmentów materiału lub nici z zatopioną cienką igłą. Implant wciąga się pod skórę i nadaje kształt ustom. Znieczulenie zastosowane przy tym zabiegu może być miejscowe lub ogólne.

Możemy również skorzystać z korekcji ust za pomocą wstrzyknięcia mieszanki kolagenu i cząsteczek pleksiglasu.

Istnieje możliwość zabiegu polegającego na wycięciu fragmentu skóry pomiędzy ustami a nosem, dzięki czemu zmniejsza się odległość między tymi częściami ciała, a górna warga zostaje podniesiona i poszerzona, dzięki czemu usta wyglądają na większe.

Zastanawiacie się nad którymś z tych zabiegów?


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 04.06.2014 (aktualizacja: 2014-06-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Moje tricki - w czasie dnia pomadka z spf (floslek ma dobre), na wieczór specjalne balsamy regenerujące z serii hydro od l'biotici, a na codzień dobrą, nie wysuszającą pomadkę lub błyszczyk np. milkyshake od bella są fajnie nawilżające. No i biorę suplementy z kolagenem, Colladerm, to jest odkrycie, które poprawiło stan całej mojej skóry w tym oczywiście ust.
Dodano: 2014-07-03 22:58:14 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×