Jak poprawić stan paznokci?

Tipsy, akryl, obgryzanie, to tylko jedne z wielu przyczyn słabych paznokci. Przedstawiamy Wam porady, jak za pomocą domowych sposobów poprawić ich kondycję!

Jak poprawić stan paznokci?

Jak poprawić stan paznokci?


Paznokcie należą do naszych wizytówek, a ich wzorowy wygląd to element, do którego przywiązujemy wiele uwagi, dlatego często decydujemy się na tipsy, czy akryl. Bywa też, że pomimo chęci posiadania zadbanych paznokci górę bierze nawyk ich obgryzania, przez co te stają się słabe i nieefektowne. Zobaczcie, jak sobie radzić z tym problem domowymi sposobami.

Warto rozpocząć od najprostszej czynności, jaką jest stałe uzupełnianie płynów. Otóż brak odpowiedniego nawilżenia ciała może spowodować kruchość paznokci! Należy pamiętać, że organizm potrzebuje ok. 1,5 - 2 l wody dziennie!

Do poprawy stanu płytki paznokcia warto wykorzystać sok z cytryny. Możemy go połączyć np. z łyżką oliwy z oliwek i natrzeć mieszanką paznokcie, następnie założyć bawełniane rękawiczki, które spotęgują efekty. Taki zabieg warto zastosować wieczorem, gdyż to właśnie wtedy będzie on na dłoniach najdłużej, a powtarzać należy go ok. 2 razy w tygodniu. Sok z cytryny możemy połączyć także ze szczyptą soli, a powstałą mieszankę nałożyć na paznokcie za pomocą pędzelka na ok. 15 minut. Tę metodę również należy stosować ok. 2 razy w tygodniu.

Jak poprawić stan paznokci?

Jak poprawić stan paznokci?


Co jeszcze z produktów, które znajdziemy w kuchni możemy wykorzystać do pielęgnacji paznokci? Okazuje się, czerwony pieprz! Potrzebna jest łyżeczka śmietany, pół łyżeczki pieprzu i kilka kropel wody. Taką mieszankę należy nałożyć na paznokcie i spłukać po ok. 15 minutach. 

Oprócz kuchennych produktów możemy wykorzystać także wosk, który należy rozpuścić na małym ogniu, lekko ostudzić i zanurzyć w nim paznokcie. Tym sposobem doskonale odżywimy i nawilżymy płytkę. Poza tym należy pamiętać, że wpływ na paznokcie ma również witamina D, dlatego warto zwrócić uwagę np. na potrawy, w których ją znajdziemy, ewentualnie możemy ją zażyć w postaci tabletek.

A Wy jak sobie radzicie z kruchymi paznokciami?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 20.01.2014 (aktualizacja: 2014-01-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
a ja mam piekne paznokcie dzieki odzywce z bielendy cc magic nails. sa tak ladne, ze odzwyczailam sie nawet je obrgyzac, bo mi ich szkoda :D sa znacznie zdrowsze i twardsze :)
Dodano: 2015-04-25 22:41:47 Zgłoś nadużycie
gercia
Nie stosuję żadnych upiększaczy paznokci, a i tak mam kruche. Moczę je w olejku rycynowym, raz w tygodniu, a tak to stosuję serum do paznokci L'biotici. Od jakiegoś czasu mogę je nawet mieć nieco dłuższe, bo są bardziej elastyczne.
Dodano: 2014-01-28 11:56:03 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×