Jak prawidłowo nakładać i spłukiwać odżywkę do włosów?

Wiele słyszy się o zaletach używania odżywek, lecz często nie wiemy, jak prawidłowo je aplikować i spłukiwać, a nieodpowiedni sposób skutkuje złym wyglądem włosów. Zobacz porady naszego eksperta na ten temat.

Jak prawidłowo nakładać i spłukiwać odżywkę do włosów?

Jak prawidłowo nakładać i spłukiwać odżywkę do włosów?


Po każdorazowym myciu głowy należy zastosować odpowiednio dobraną odżywkę do włosów. Odżywianie włosów jest jednym z ważniejszych elementów ich pielęgnacji, dlatego też dobór odżywki i sposób jej nakładania jest tak istotny. Użycie zbyt intensywnie działającej odżywki do włosów cienkich daje efekt obciążenia, przetłuszczenia oraz brak połysku, czego chcemy uniknąć.

Kiedy wybierzemy już odpowiedni rodzaj odżywki, kluczowe znaczenie ma sposób jej nakładania. Zawsze na wstępie musimy zapoznać się z instrukcją wskazaną na opakowaniu, gdyż każdy producent dla swoich produktów przewidział indywidualny czas działania i sposób nakładania. Ważne jest zatem zastosowanie określonych wskazań, gdyż nałożenie zbyt dużej ilości produktu, jak również przekroczenie czasu jego działania nie potęguje efektu, jaki mamy osiągnąć przy stosowaniu danej odżywki, ponieważ włos absorbuje tylko określoną ilość wszelkich niezbędnych składników i nie jest w stanie przyjąć więcej.

Jak prawidłowo nakładać i spłukiwać odżywkę do włosów?

Jak prawidłowo nakładać i spłukiwać odżywkę do włosów?


Po dokładnym umyciu głowy, włosy należy osuszyć ręcznikiem, a następnie nałożyć odpowiednią ilość odżywki. Należy unikać szarpania włosów, tylko delikatnie wmasować, jednocześnie rozczesując palcami, gdyż mokre włosy są bardzo wrażliwe. Istotną kwestią jest również nienakładanie odżywki na skórę głowy, chyba że odżywka jest stricte do tego celu przeznaczona, np. odbija włosy od nasady bądź przeciwdziała wypadaniu włosów.

Pamiętaj, że odżywka musi być dobrze spłukana z włosów. Jeśli nie zrobisz tego odpowiednio, pozostająca na włosach resztka kosmetyku nada im efekt obciążenia i stylizacja fryzury będzie utrudniona. Dobrze dobrana odżywka gwarantuje, że nasze włosy będą wyglądać na zdrowe i zadbane.


Marta Wieczorek.jpg

Ekspert MilionKobiet.pl

Marta Wieczorek

Stylistka GOLDWELL, Studio Fryzur Marta Wieczorek z Ostrowca Świętokrzyskiego


Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 08.01.2014 (aktualizacja: 2014-01-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×