Jak prawidłowo stosować tusz do rzęs?

Zastanawiasz się, czy aby na pewno prawidłowo stosujesz tusz do rzęs? Zapoznaj się z poradami naszego eksperta!

Jak prawidłowo stosować tusz do rzęs?

Jak prawidłowo stosować tusz do rzęs?


Odpowiednio dobrany i nałożony tusz do rzęs to jeden z najważniejszych elementów codziennego makijażu. Zdarza się, że kobiety skupiają się wyłącznie na podkreśleniu rzęs maskarą, gdyż jest to szybki i łatwy sposób na zaakcentowanie, otwarcie i upiększenie oczu. Pięknie podkreślone i wytuszowane rzęsy nadają spojrzeniu głębi oraz podkreślają kształt oka.

Ważne jest, aby nie otwierać kolejnego kosmetyku jeżeli nie wykorzystamy go w krótkim czasie, gdyż okres ważności tuszu po otwarciu wynosi około 3 miesiące. Po tym okresie najczęściej wysycha lub zmienia swoją konsystencję i nie nadaje się już do użytku.

Nie bez znaczenia ma jakość aplikowanego produktu, jeżeli nie spełnia naszych oczekiwań, należy wymienić go na tusz innego rodzaju o odpowiedniej dla nas formule. Aby uniknąć niespodzianek zakupowych, najlepiej wybierać sprawdzony produkt markowej firmy, w dobrym sklepie, gdzie można wypróbować i dobrać właściwy kosmetyk.

Jak prawidłowo stosować tusz do rzęs?

Jak prawidłowo stosować tusz do rzęs?


Jeżeli przed nałożeniem tuszu zostały jeszcze pozostałości na powiekach po poprzednim malowaniu, niezbędny jest dokładny demakijaż oczu za pomocą mleczka, emulsji lub płynu micelarnego. Możemy to zrobić np. wacikiem lub patyczkiem kosmetycznym zanurzonym w kosmetyku do demakijażu. Bardzo istotne jest dopracowanie miejsc trudno dostępnych, szczególnie u nasady rzęs, gdyż tam zwykle zostają niedomyte resztki tuszu.

Rzęsy pokryj drugą warstwą jeszcze zanim pierwsza warstwa całkowicie wyschnie, aby uniknąć powstawania grudek oraz efektu tzw. pajęczyny. Podczas nakładania pamiętaj o usunięciu nadmiaru tuszu ze szczoteczki, wycierając go o chusteczkę.

Żeby uniknąć efektu osypywania się tuszu do rzęs, najlepiej nakładać go ruchem zygzakowatym, powoli obracając szczoteczkę, aby rzęsy się nie skleiły, od samej nasady aż do ich końców. Tusz należy nakładać oszczędnie, nie trzeba aplikować tego typu kosmetyku więcej niż dwa razy na rzęsę, gdyż znajdująca się na nich warstwa maskary może być zbyt duża i będzie osypywać się, lub co gorsza, sklei rzęsy.

Wiolettammmm.jpg

Wioletta Wypijewska

Mistrzyni świata w makijażu profesjonalnym

Wizażysta i szkoleniowiec firmy KRYOLAN

Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 21.02.2014 (aktualizacja: 2014-02-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×