Jak prawidłowo wykonać masaż pleców?

Po męczącym dniu każdemu przyda się relaks. Idealnym sposobem na odprężenie jest masaż, lecz nie każdy potrafi go wykonać. Przedstawiamy Wam porady, jak masować plecy np. swojego partnera, czy inną osobę.

Jak prawidłowo wykonać masaż pleców?

Jak prawidłowo wykonać masaż pleców?


Masaż jest doskonałym sposobem na relaks, odpoczynek zwłaszcza po męczącym dniu. Dzięki niemu przede wszystkim pobudzamy krążenie krwi oraz rozluźniamy mięśnie. Największym przeciwskazaniem jego wykonania jest podwyższona temperatura ciała. Miejmy także na uwadze, że masaż zawsze wykonujemy w kierunku dosercowym. Teraz wystarczy przejść do samej czynności.

W celu zwiększenia relaksu i poprawy nastroju możemy zastosować naturalne olejki do masażu o ulubionym zapachu oraz aromatyczne świeczki, czy kadzidła. Odprężająco wpłynie na nas także nastrojowa muzyka.

Każdy masaż powinien być rozpoczynany i kończony głaskaniem. Delikatnie wykonywana czynność powoduje wyciszenie, natomiast z mocniejszym naciskiem pobudza organizm. Plecy głaszczemy wzdłuż oraz poprzecznie w stosunku do osi ciała. Mogą być to też ruchy okrężne. Używamy opuszków palców, lub całych dłoni.

Następnie przechodzimy do rozcierania mięśni pleców. Wykonujemy to za pomocą ruchów okrężnych, przy czym w każdym miejscu powinniśmy zrobić ok. 3 kółka. Nacisk dłoni stopniowo zwiększamy, a ruch rozpoczynamy od pasa w kierunku barków. Taką serię najlepiej powtórzyć ok. 3 razy. W tym wypadku również używamy opuszków palców, kciuków oraz całej dłoni.

Jak prawidłowo wykonać masaż pleców?

Jak prawidłowo wykonać masaż pleców?


Kolejnym krokiem jest ugniatanie, w którym to łapiemy mięśnie pleców pomiędzy kciuki, a resztę palców, po czym przekazujemy ten fragment drugiej ręce i tak przechodzimy od kręgosłupa w kierunku boków. Następnie przechodzimy do ugniatania ciała od pasa do barków w ten sam sposób.

Teraz czas na uciskanie kciukami wzdłuż kręgosłupa. Zaczynamy od pasa w kierunku barków aż po kręgi szyjne. Potem również ugniatamy mięśnie wzdłuż kręgosłupa, ale nie równolegle obydwoma kciukami, lecz na jego różnych wysokościach.

Następny krok masażu również rozpoczyna się od pasa i polega na złapaniu pomiędzy kciuki i resztę palców fałdu skóry, który należy przesunąć w kierunku barków. Czynność tę wykonujemy bez odrywania kciuków, natomiast reszta palców powinna się poruszać.

Na zakończenie masażu wykonajmy oklepywanie, przy czym od razu zwracamy uwagę, że nie oklepujemy okolic nerek! Uderzamy w mięśnie poprzeczne za pomocą opuszków, krawędziami dłoni, czy dłońmi ułożonymi na kształt łyżeczki. Potem pozostaje nam głaskanie pleców.

 Na pewno jest to sposób na miłe spędzenie wieczoru z partnerem.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 07.01.2014 (aktualizacja: 2014-01-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
wazka
masaz to super sprawa, jednak mam pewne obawy przed byciem masowana przez osoby nie majace specjalistycznego wyksztalcenia. naprawde nie trudno jest siebie/kogos uszkodzic i mysle ze abstarchujac od romantycznej atmosfery warto na to uwazac;) dlatego wole sobie odlozyc i raz na jakis czas pojsc na profesjonalny masaz do salonu. w poznaniu genialnym miejscem jest http://www.goodtimedayspa.eu/ szeroka oferta, przerozne masaze do wyboru, profesjonalne, miejsce piekne a relaks nieoceniony!:)
Dodano: 2015-10-28 12:10:48 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×