Jak prawidłowo wykonać peeling?

Zapewne każda z Was słyszała o tym, że należy złuszczać martwy naskórek. Zobaczcie, jak warto to robić aby osiągnąć oczekiwane efekty.

Jak prawidłowo wykonać peeling

Jak prawidłowo wykonać peeling?


Peeling idealnie działa na naszą skórę sprawiając, że staje się jaśniejsza i bardziej wygładzona. Niektórzy stosują go również w celu usunięcia kosmetyków z twarzy z czym oczywiście sobie radzi, lecz wtedy tak dokładnie nie oczyszcza samej skóry.

Zalecane jest wykonywanie go przed depilacją, ponieważ po oczyszczeniu skóry włoski będą łatwiejsze do uchwycenia. Ponadto ten zabieg skutecznie usuwa wszelkiego rodzaju zrogowacenia, więc będzie doskonałym rozwiązaniem także przed wykonaniem manicure i pedicure. Jako, że peeling ściera martwy naskórek, dobrze przygotuje skórę na przyjęcie substancji aktywnych pochodzących z kosmetyków do pielęgnacji, a poza tym po jego wykonaniu np. samoopalacz będzie się dużo lepiej wchłaniał, rozprowadzał i prezentował.

Jak wykonywać peeling? Rozpocznij od umycia ciała, a potem jego wysuszenia. Ważne jest aby skóra nie była zupełnie mokra, ponieważ przez to peeling będzie spływał, a jednocześnie nie może być zupełnie sucha, ponieważ może to doprowadzić do powstawania podrażnień. Nakładanie kosmetyku rozpocznij od stóp, nóg, po czym przechodź wyżej. Wykonuj ruchy okrężne, którymi najlepiej pobudzisz krążenie krwi. Dekolt masuj z mniejszą siłą, ponieważ skóra w tym miejscu jest delikatniejsza. Na sam koniec peeling należy zmyć letnią wodą. Jeżeli nie możesz dostać np. do pleców, warto w tym celu wykorzystać wszelkiego rodzaju myjki. Jako, ze skóra po tym zabiegu jest wrażliwsza, trzeba pamiętać o zastosowaniu balsamu do ciała. Idealnym rozwiązaniem są również peelingi zawierające naturalne olejki, które jednocześnie zostawiają na skórze warstwę ochronną.

Warto podkreślić, że peeling może być też doskonałym wstępem do pozostałych zabiegów w domowym spa. Możemy po nim stosować kosmetyki nawilżające, maski.

Korzystacie z dobrodziejstw peelingu.

Zobaczcie również:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 07.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×