Jak przechowywać kosmetyki?

Lubisz dbać o siebie i masz w łazience bardzo wiele kosmetyków? Nie zapomnij, że musisz zatroszczyć się również o nie. Przeczytaj nasz poradnik, i sprawdź, w jaki sposób powinnaś przechowywać swoje ulubione produkty.

Jak przechowywać kosmetyki?


Zapewne jak większość kobiet, znaczną część swoich kosmetyków przechowujesz w łazience. Niestety, nie jest to odpowiednie miejsce dla niektórych produktów. Jeżeli masz nasłonecznioną łazienkę, zadbaj o to, aby kremy oraz balsamy nie znajdowały się w pobliżu padania słońca. Są one fotoczułe, dlatego ekspozycja ich na słońcu, sprawa, że tracą one swoje właściwości. Łazienka jest również miejscem, w którym panuje dośćJak przechowywać kosmetyki? duża wilgoć. To z jej powodu kosmetyki szybciej tracą swój termin przydatności do użycia, niż jest to podane na opakowaniu produktu.

Kremy lubią chłód

Kremy do twarzy oraz pod oczy uwielbiają niskie temperatury. Dlatego też powinnaś zadbać o to, aby były przechowywane np. w lodówce. Dzięki temu nie stracą one swojej mocy, a dodatkowo krem pod oczy wyjęty z lodówki, szybciej i skuteczniej redukuje cienie pod oczami oraz spuchnięte powieki. Już dziś znajdź dla nich odpowiednie miejsce w swojej lodówce.

Pamiętaj również o tym, aby samej sprawdzić stan produktu, nawet jeżeli jego termin ważności jeszcze nie upłyną. Jeżeli zobaczysz, że twój ulubiony krem zmienił zapach, rozwarstwia się lub zmienił swoją konsystencję, jak najszybciej przestań go używać. Prawdopodobnie stało się to za sprawą nieodpowiedniego przechowywania.


Sprawdzaj datę ważności

Bardzo ważne jest systematyczne sprawdzanie terminu przydatności używanych kosmetyków. Nigdy nie używaj przeterminowanych produktów, ponieważ może grozić to wypryskami, alergią skóry lub jeszcze innymi nieprzyjemnymi konsekwencjami. Jak przechowywać kosmetyki?

Produkty przechowywane w prawidłowy sposób możesz używać aż do końca ważności. Jeżeli chodzi o podkłady oraz fluidy do twarzy, to zaleca się, aby stosować je przez ok. pół roku od pierwszego użycia.

Najkrócej powinnaś używać pomadki oraz błyszczyki. Z powodu wielokrotnego otwierania i zamykania opakowania i częstego kontaktu z ustami (na których mogą znajdować się bakterie lub nawet resztki jedzenia) psują się one najszybciej.

Najdłuższą świeżości zachowują cienie do oczu, róże oraz pudry w kompakcie. Przy właściwym przechowywaniu posłużą Ci nawet dwa, trzy lata. Z kolei tusz do rzęs możesz śmiało używać przez pół roku.

Pamiętaj również o pędzlach oraz gąbeczkach, którymi nakładasz produkty do makijażu. Powinnaś myć je dokładnie po każdym użyciu, a wyrzucić bez żadnych skrupułów w sytuacji, w której zobaczysz, że zaczynają wypadać z nich włosy lub w przypadku gąbeczek – kiedy będą już wyraźnie zniszczone i trudne do umycia.Tekst: Emilia Czaczkowska
Źródło: MilionKobiet.plDodał(a): Emilia Czaczkowska , Piątek 27.05.2011 (aktualizacja: 2013-01-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
pilusx3
ja też chyba zacznę od przechowywania kremów w lodówce ;)
Dodano: 2011-06-06 19:36:26 Zgłoś nadużycie
Audrey
Bardzo przydatne porady, od dziś będę trzymała swoje kremy tylko w lodówce:)
Dodano: 2011-05-27 21:02:42 Zgłoś nadużycie
Audrey
Bardzo przydatne porady, od dziś będę trzymała swoje kremy tylko w lodówce:)
Dodano: 2011-05-27 21:02:39 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×