Jak przedłużyć żywotność lakieru?

Na pewno znasz ten ból, gdy swój ulubiony lakier zastajesz wyschnięty lub ciągnący się, chociaż masz go niedługo. Nie wiesz jak przedłużyć żywotność lakieru? Specjalnie dla Ciebie przygotowałyśmy kilka prostych wskazówek, abyś mogła dłużej cieszyć się pięknym manicure.

Jak przedłużyć żywotność lakieru?

Jak przedłużyć żywotność lakieru?

Czasem zdarza się, że po paru tygodniach od zakupu lakieru do paznokci on nam gęstnieje i zapewne niejedna kobieta choć raz zastanawiała się, jakie są tego przyczyny. Lakier schnie na paznokciach, ponieważ odparowuje z niego substancja, która trzyma go w stanie płynności. Tak więc jeśli trzymacie lakier długo otwarty to ta substancja odparowuje z buteleczki i lakier robi się gęsty.

Masz już dość wyrzucania opróżnionych do połowy, gęstych lub wyschniętych lakierów do paznokci? Tchnij w nie nowe życie. Mamy dla Ciebie klika sposobów na odzyskanie ulubionych emalii.

1. Podstawową zasadą by lakier był trwalszy i nie gęstniał jest dokładne zakręcanie pojemniczka. Zdarza się, że w pośpiechu nie dokręcisz buteleczki i wówczas z produktu ulatują substancje, które mają za zadanie utrzymać go w świeżości.

2. Aby lakier dłużej był dobry do użytku i szybciej wysychał na paznokciach, trzymaj go w lodówce. Łazienka to nie jest najlepsze miejsce do przechowywania buteleczek z lakierami, ponieważ tam często zmienia się temperatura - wystarczy że weźmiesz prysznic, będziesz suszyła włosy, a temperatura ulega zwiększeniu.

Jak przedłużyć żywotność lakieru?

Jak przedłużyć żywotność lakieru?


3. Jeśli lakier jest już gęsty, ale szkoda Ci go wyrzucić bo zostało go dużo, to kup specjalny płyn do rozcieńczania lakierów. To jest najpewniejszy i najprostszy krok do odzyskania produktu.

4. Jeśli w pobliżu nie masz żadnych płynów do rozcieńczania, które mogłyby uratować lakier, wsadź go do ciepłej wody i co chwilę potrząsaj by się rozrzedził.

5. Gdy nie masz już pomysłów na rozrzedzenie lakieru, warto do buteleczki wlać minimalną ilość zmywacza do paznokci. Będzie to skuteczne na jedno malowanie, lecz nie licz na dłuższe działanie tego sposobu.

6. Do rozcieńczenia lakieru sprawdzi się też aceton, jednak uważaj żeby nie przesadzić z ilością, bo to zniszczy Twój lakier. Dokładnie go wymieszaj wstrząsając, a lakier znów będzie nadawał się do pomalowania paznokci.

7. By zapobiec wysychaniu lakierów, zawsze możesz kupować je w mniejszych pojemnościach, wówczas będziesz mogła je częściej wymieniać i kupować nowe kolory.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Ania Twarowska , Poniedziałek 03.02.2014 (aktualizacja: 2014-02-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×