Jak przygotować stopy do wiosny?

Wiosna coraz bliżej, a razem z nią powrót do chodzenia w obuwiu z odkrytymi stopami. Jeden zabieg pielęgnujący stopy na ostatnią chwilę nie sprawi, że te od razu będą w nienagannym stanie. Zobaczcie, jak przygotować stopy do wiosnę!

Jak przygotować stopy do wiosny?

Jak przygotować stopy do wiosny?


Pomimo tego, że zimą staramy się dbać o stopy, mimo wszystko ich wygląd może nie być doskonały na wiosnę, zwłaszcza, że najczęściej jednak jest tak, że zapominamy o prawidłowej pielęgnacji stóp, kiedy nie eksponujemy ich wyglądu. Idealnym rozwiązaniem na poprawę stanu skóry są zabiegi złuszczające i nawilżające, które możemy wykonać zarówno w salonie kosmetycznym, jak i w domu. Jednak przy bardzo zaniedbanych stopach nie pomoże jednorazowa wizyta u kosmetyczki.

Podstawą pielęgnacji powinno być regularne ścieranie martwego naskórka. Zabieg ten może wykonać pedicurzystka, używając frezarki kosmetycznej. Równie efektowny będzie pedicure kwasowy, który można wykonać w salonie kosmetycznym, ale także w domu.

- Pedicure kwasem polega na nałożeniu odpowiedniego preparatu, zawinięciu stopy folią, i później przy użyciu tarki ścieramy martwy naskórek, który poprzez kwas zostaje delikatnie zmiękczony. Pielęgnacja stopy po takim pedicure jest bardzo podobna jak po pedicure frezarkowym, tyle że zwracamy większą uwagę na nawilżanie tych stóp - tłumaczy maniciurzystka Ewa Pośpiech.

Obecnie na rynku są dostępne także skarpetki, które zostały nasączone kwasami AHA. Zakłada się je na 2 godziny, a po ich zdjęciu skóra złuszcza się przez następne dni. W pielęgnacji stóp warto także pamiętać o paznokciach. Kiedy ich nie odsłaniamy, lakier warto zastąpić odżywką, czy choćby zwykłą oliwą, aby poprawić ich kondycję.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej, zapraszamy do obejrzenia filmiku:Źródło: Newseria Lifestyle/ MilionKobiet.pl
Foto: Newseria Lifestyle/Shutterstock
Newseria Lifestyle CMYK-01.jpg


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 05.03.2014 (aktualizacja: 2014-03-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
skarpetki wyglądają fajnie :)) ja kupiłam sobie peeling enzymatyczny (dr. stopa). Dobrze pozbywa się brzydkiego zimowego naskórka.
Dodano: 2014-03-31 15:41:41 Zgłoś nadużycie
Anonim
te maski są rewelacyjne!!!!
Dodano: 2014-03-28 09:54:41 Zgłoś nadużycie
Anonim
wypróbowałam takie złuszczające skarpetki Skinlite, świetnie złuszczają martwy naskórek i wszelkie zgrubienia:)
Dodano: 2014-03-05 10:24:24 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×