Jak przykleić sztuczne kępki?

Sztuczne kępki przykleja się na sam koniec makijażu oka. Wskazana jest kreska na górnej powiece. Warto naturalne rzęsy przed wklejaniem kępek podkręcić na zalotkę, aby nie odstawały od tych sztucznych, które są wyprofilowane. Na rynku dostępne są różne długości.

Jak przykleić sztuczne kępki?

Jak przykleić sztuczne kępki?Warto wybrać taki produkt, w którym znajdują się kępki o różnej długości. Nie bez znaczenia jest także jakość kleju. Polecam zakupić dodatkowo osobny klej w większym opakowaniu, który będzie można wykorzystać również do klejenia rzęs na pasku. Klej powinien być wodoodporny i najlepiej czarny lub bezbarwny. Przed  doklejeniem kępek proponuje wytuszować delikatnie rzęsy.

Kliknij i dowiedz się, w jaki sposób prawidłowo przyklejać sztuczne rzęsy!

Następnie przy użyciu pęsety wyciągnąć kępkę odpowiedniej długości. Należy robić to ostrożnie aby jej nie odkształcić. Końcówkę zanurzamy w kleju, który najlepiej wycisnąć np. na kartkę, aby móc z niego swobodnie korzystać. Wyciskamy niewielka ilość gdyż klej szybko gęstnieje. Końcówkę kępki dociskamy do skóry maksymalnie jak najbliżej linii rzęs. Warto chwilę ją przytrzymać, aby mieć pewność, że klej związał kępkę ze skórą.


Kliknij i zobacz modny makijaż w kolorze szmaragdu!

Zaczynając mniej więcej od połowy długości górnej powieki doklejamy kępkę po kępce obok siebie, zwiększając ich długość przy zewnętrznym kąciku oka. Jeśli jest widoczny klej możemy go zamalować wzmacniając kreskę czarnym linerem.  Na koniec aplikujemy tusz do rzęs, aby zespolić sztuczne rzęsy z naturalnymi.

Więcej na temat technik oraz rodzajów makijaży przeczytasz tutaj!

Uwaga, żeby nie przesadzić z nadmierną długością kępek na końcówce oka, ponieważ może to optycznie dać efekt opadającego kącika. 

ID galerii:661


Kasjana SerafinEkspert MilionKobiet.pl

Kasjana Serafin

EKSPERT URODY Kosmeterii

Product Trainer marek: LUMENE oraz PRESTIGE COSMETICS

Foto główne: Thinkstock


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Wtorek 26.02.2013 (aktualizacja: 2013-02-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×