Jak rozjaśnić źle ufarbowane włosy?

Kilka wskazówek, które pomogą wam wyjść z tarapatów, jeśli źle pofarbowałyście włosy.

jak-rozjasnic-zle-ufarbowane-wlosy.jpgJeśli pofarbowałaś włosy i kolor nie wyszedł taki, jakiego się spodziewałaś masz 3 wyjścia. Zaszyć się w domu i płakać do rana (tego nie polecamy!), zacząć działać na własną rękę i wykorzystać różne domowe sposoby na rozjaśnienie włosów albo możesz też pójść do fryzjera, a ten albo zdejmie kolor i nałoży drugi albo zetnie Ci włosy. Wybór należy do Ciebie. 

 POLECAMY: Jak rozjaśnić ciemne włosy?

1. Zaszycie się w domu

To nienajlepsze wyjście. A właściwie - napiszmy to wprost - najgorsze z możliwych. Zły kolor to nie koniec świata, każdy błąd można naprawić, przynajmniej każdy fryzjerski. Zamknięcie się w domu to głupi pomysł, bardzo dziecinny i nie na dłuższą metę. Umyj włosy, może uda Ci się wypłukać kolor. Jeśli chcesz iść po pomoc a bardzo wstydzisz się tych włosów, możesz je zawinąć w chustę, przysłonić kapeluszem lub schować za grubą czapką. Pójdź po radę do przyjaciółki albo prosto do fryzjera. To nie koniec świata!

POLECAMY: Jak rozjaśnić rude włosy?

2. Domowe sposoby na rozjaśnienie włosów

Jeśli farbowanie włosów to za mało i nadal chcesz trochę poeksperymentować - proszę bardzo! Jest kilka sposobów na rozjaśnienie włosów, które możesz wykonać w domu. Większość potrzebych produktów do wykonania domowego rozjaśniacza na pewno masz pod ręką, powinny znaleźć się w każdym domu. 

 • rozjaśnianie włosów cytryną (najlepiej taki zabieg wykonać w słoneczny dzień): Wymieszaj łyżkę soku z cytryny z 5 łyżkami wody. Mieszankę przelej do buteleczki z atomizerem. Następnie spryskaj włosy gotową miksturą. Jeśli okazało się, że nie starcza ci płynu - przygotuj go więcej niż założyliśmy, oczywiście zachowując proporcje. Następnie wyjdź na spacer na godzinę lub 2, by włosy wysuszyło słońce. Dla lepszego efektu najlepiej powtarzać zabieg. 

 • rozjaśnianie włosów wodą utlenioną: Polej suche włosy wodą utlenioną i zawiń je w ręcznik. Trzymać je zawinięte ok. 30 min. bez spłukiwania. Następnie umyj włosy szamponem i wysusz.  

POLECAMY: Jak dbać o ekstremalnie zniszczone włosy?

3. Wizyta u fryzjera

Ten wybór polecamy z czystym sercem. Oszczędzi to wam stresu, jakiego na pewno dostarczy wam kolejna zmiana koloru włosów na własną rękę, ale niestety może to was trochę kosztować. Profesjonalista na pewno doradzi wam, jak wyjść z tych fryzjerskich tarapatów. Może konieczne będzie cięcie, zdjęcie koloru? 


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Czwartek 17.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
 • Jak rozjaśnić ciemne włosy?

  Rozjaśnianie włosów

  Rozjaśnianie włosów nie jest ani prostą, ani tanią sprawą. Jak zatem rozjaśnić włosy, aby nie wydać majątku u fryzjera, nie zniszczyć przy tym włosów i nie popełnić błędów?… czytaj więcej

 • Pielęgnacja rozjaśnianych włosów

  Pielęgnacja rozjaśnianych włosów

  Włosy rozjaśniane bardziej narażone są na zniszczenia, niż te w ciemniejszych kolorach. Wymagają one specjalnej, szczególnej pielęgnacji. Podpowiadamy, jak dbać o jasne włosy, żeby były… czytaj więcej