Jak się opalać bezpiecznie i zdrowo? Poznaj kilka podstawowych zasad

W lecie opalanie to stały element wakacji i urlopów. Jak się opalać, by nie poparzyć skóry i nie zniszczyć jej? Oto kilka istotnych wskazówek.

opalanie.jpg

Jak się opalać bezpiecznie i zdrowo? Poznaj kilka podstawowych zasad

Opalanie to nieodłączny element lata. Chyba każdy lubi, gdy jego skóra nabiera brązowego, "wakacyjnego" koloru. Jednak nieumiejętne wystawianie skóry na długotrwałe działanie promieni słonecznych może się skończyć nawet poparzeniami. 

Przede wszystkim dobrze jest przygotować nieco skórę na pierwsze opalanie. Dobrze jest zastosować delikatny samoopalacz, który nada skórze brązowy odcień. Choć bezpośrednio nie uchroni nas to przed promieniami słonecznymi, to uspokoi nieco naszą nieodpartą chęć szybkiego opalenia się, co sprawi, że na prawdziwym słońcu będziemy ostrożniejsi.

Zobacz też: REGENERACJA SKÓRY PO OPALANIU 

Zanim wyjdziemy na plażę, konieczne jest posmarowanie się odpowiednim kremem z filtrem UV. Należy to zrobić na 30 minut przed wyjściem na słońce. To niezbędny czas, który potrzebuje krem do tego, by się dobrze wchłonąć w skórę. Jeśli planujemy wchodzić do wody najlepiej zastosować krem wodoodporny, który nie spłynie z nas po zamoczeniu. Smarować powinniśmy się mniej więcej co godzinę.

 

Aby opalać się zdrowo, powinniśmy wychodzić na słońce w odpowiednich godzinach. Między 11, a 15 powinniśmy zdecydowanie zrezygnować z bezpośredniego siedzenia na słońcu, gdyż grozi to mocnym poparzeniem.

Zobacz też: SPRAWDŹ, CZY OPALANIE JEST DLA CIEBIE

Kiedy spędzamy czas nad wodą, nie powinniśmy po każdym wyjściu z morza, czy basenu wytrzeć się ręcznikiem. Pozostawienie kropli wody do wyschnięcia na ciele może także sprawić, że nabawimy się poparzeń słonecznych

Pamiętajmy, że opalanie musi być rozsądne, gdyż może się skończyć nie tylko czerwoną skórą, ale także udarem, który może stanowić duże zagrożenie dla zdrowia. Bądźmy zatem rozważni i nie dajmy się zbytnio ponieść chęci pięknej opalenizny.

Zobacz też:  

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 21.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Nicki88
W wielu miejscach znajdziemy dzisiaj porady, dotyczące bezpiecznego opalania. Niemniej jednak na pewno warto odwiedzić stronę http://kronesolarium.pl/ . Dzięki nim bowiem możemy się dowiedzieć, jak zdobyć piękną opaleniznę np. w solarium, a jednocześnie odpowiednio zatroszczyć się o naszą skórę.
Dodano: 2017-10-06 17:27:44 Zgłoś nadużycie
margaret3
ja jeśli już się opalam, to koniecznie faktor 50 mniejszego nie uzywam, bo zaraz jestem spalona, czerwona jak rak, mam strasznie wrażliwa skórę na opalanie, więc jeśli można, to unikam słonca- wole preparaty, które opalają, jak np. hitem dla mnie jest pianka brązująca z bielendy magic bronze, dzięki niej mam fają skórę bez niszczenia jej słońcem.
Dodano: 2015-07-22 18:27:19 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×
  • Tajniki idealnej opalenizny

    Tajniki idealnej opalenizny

    Chociaż mocno opalona skóra nie jest ani zdrowa, ani stylowa, to żadna z nas nie chce latem wyglądać blado. Istnieją sposoby na bezpieczne i przyjemne korzystanie z dobrodziejstw słońca, a… czytaj więcej

  • Odplamiamy!

    Odplamiamy!

    Złota opalenizna cieszy krótko, a ciemne plamy na ciele długo przypominają gorący romans ze słońcem. Po wakacjach czas na kurację rozjaśniającą, w domu lub gabinecie stomatologiczny. czytaj więcej