Jak sobie poradzić z puszącymi się końcówkami?

Końcówki Twoich włosów puszą się? Zapoznaj się z poradami naszego eksperta, jak sobie poradzić z tym problemem!

Jak sobie poradzić z puszącymi się końcówkami?

Jak sobie poradzić z puszącymi się końcówkami?


By końcówki się nie puszyły, szczególną uwagę należy zwrócić przede wszystkim na nawilżenie włosów. Przed sezonem letnim najlepiej wybrać się do swojego fryzjera w celu zrobienia tzw. sauny z regeneracją, czyli głębokiego nawilżenia włosów poprzez wybór odpowiedniego programu dedykowanego konkretnemu gatunkowi włosów. Jeśli zabieg robimy na początku sezonu letniego, czyli w momencie, gdy słońce operuje bardzo mocno, należy wykonać 4-5 zabiegów, najlepiej w odstępach tygodniowych.

W celu zapobieżenia puszeniu się końcówek, powinniśmy zwracać szczególną uwagę na stosowane produkty. Wszystkie odżywki mocno regenerujące oraz nawilżające należy stosować od połowy włosa aż po końcówkę. Odżywkę zostawiamy na ok. 4-5 minut. Jeśli nasze włosy są przetłuszczające się u nasady, a suche na końcach, proponuję zastosować u nasady spray do objętości, zaś na końcówkach nałożyć parę kropel olejku.

Jak sobie poradzić z puszącymi się końcówkami?

Jak sobie poradzić z puszącymi się końcówkami?


W sezonie letnim, gdy spędzamy czas na słońcu, np. na plaży, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na nasze włosy, które bardziej niż zwykle się wysuszają. Polecamy w takim wypadku użyć olejku w sprayu i nałożyć go na suche włosy, co odpowiednio zabezpieczy je przed wysuszeniem.
Do czesania tego typu włosów najlepsze są szczotki z włosiem naturalnym bądź łączone.

Katarzyna Poniatowska-Miłek.jpg

Ekspert MilionKobiet.pl
Katarzyna Poniatowska-Miłek
Stylistka GOLDWELL
salon Milek Design z Warszawy
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 02.06.2014 (aktualizacja: 2014-06-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Eliksir Biovaxa z trzema olejkami i po puszących końcówkach nie będzie śladu.
Dodano: 2014-07-30 21:16:12 Zgłoś nadużycie
Anonim
serum serum serum :)) Ja mam dwa - z arganem od chantala i z witaminami a i e od l'biotici w małym aplikatorze z pompką :) te witaminy też przyjmuję codziennie w takim suplemencie vitmax sport (coś jak vigor, tylko trochę lepsze składniki ; ) )
Dodano: 2014-07-03 23:07:54 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×