Jak sobie radzić z łupieżem?

Zastanawiasz się, jaka fryzurę wybrać mając problem z łupieżem? Zapoznaj się z radami naszego eksperta!

Jak sobie radzić z łupieżem?

Jak sobie radzić z łupieżem?


Proponuję nie dobierać fryzur w celu ukrycia łupieżu, bo nie ma takich fryzur, które rozwiążą problem chorej skóry głowy. Łupież to nierzadko wynik złej pielęgnacji, częściej jej brak, a niekiedy niehigieniczny tryb życia. Fryzjerzy są w stanie zlikwidować łupież kilkoma zabiegami salonowymi oraz zadbać o waszą skórę głowy i zaproponować pielęgnację w domu.

Częstą przyczyną łupieżu jest nadużywanie zbyt wielu produktów naraz i np. szampon typu 2 w 1, następnie odżywka lub maska i jeszcze inne olejki do włosów, a potem cała masa produktów do stylizacji. Takie działania na pewno przyniosą problem na włosach i zmiany na skórze głowy.

Tak więc moje panie wielokrotnie powtarzam, odpowiadając na wasze pytania, że pielęgnację domową oraz produkty do stylizacji dla was dobiera fryzjer. To my fryzjerzy jesteśmy przygotowani i przeszkoleni do postawienia pierwszej diagnozy po której zlikwidujemy problem w zarodku. Często jest tak, że potraficie przenosić na własnych głowach zmiany skórne, które nadają się już tylko do dermatologa. W przypadku osób uczulonych czy alergików mamy na rynku wspaniałe produkty, które ułatwią im życie i przyniosą ukojenie w trudnych sytuacjach skórnych. Osobom uczulonym polecam wizytę u dobrego dermatologa.

Jak sobie radzić z łupieżem?

Jak sobie radzić z łupieżem?


Przy okazji chcę także zwrócić waszą uwagę na to, aby dokładnie myć głowę. Ponieważ spotykam się często z sytuacją ciężkich włosów przy nasadzie, a mianowicie Moje Drogie źle myjecie włosy. Pamiętajcie! Szampon wylewamy na dłoń, następnie rozprowadzamy w dłoniach, a dopiero potem nanosimy na zmoczone włosy i dokładnie spieniamy kolistymi ruchami i myjemy każdy centymetr skóry głowy łagodnie uciskając opuszkami. Głowę myjemy dwukrotnie. Następnie dobrze spłukujemy szampon i na odciśnięte włosy nakładamy odżywkę lub maskę, omijając nasadę włosów. Bardzo ważna jest też częstotliwość mycia. Zalecam, aby najdalej co drugi dzień umyć i wypielęgnować włosy i skórę głowy.


Sławek Workert.jpg

Sławek Workert

Stylista KMS California, salon Hirek Coiffure z Łodzi


Foto: FotoAlbert.pl/ ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 13.01.2014 (aktualizacja: 2014-01-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
KasiaN
ja mogę polecić Pirolam, skuteczny, nie niszczy włosów, nie podrażnia skóry głowy, po prostu idealny! ;)
Dodano: 2017-06-21 16:45:56 Zgłoś nadużycie
Szarli
tak, ten szampon z Biovaxa jest rzeczywiście bardzo dobry. jeszcze mogę szczerze polecić Elestabiony jeżeli chodzi o łupież.
Dodano: 2014-01-31 19:39:57 Zgłoś nadużycie
gercia
Mam łupież napadowy, pojawia się od czasu do czasu i nie wiem z jakiej przyczyny. Ale wtedy pomaga mi jeden szampon przeciwłupieżowy Biovaxa. I niestety żaden inny. A trochę ich wypróbowałam.
Dodano: 2014-01-28 12:03:33 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×