Jak szybko wyczyścić pędzle do makijażu?

Wykonujecie makijaż za pomocą pędzli? Czy jednak odpowiednio dbacie o ich higienę? Zobaczcie, jak należy je myć.

Jak szybko wyczyścić pędzle do makijażu?

Wiele kobiet nie wyobraża sobie wykonania makijażu bez użycia pędzli. Wykorzystujemy je zarówno do nakładania podkładu, jak i pudrów, czy cieni do powiek. Dlatego też tak ważne jest, aby zachować je w czystości. Zastanawiacie się, jak najlepiej wyczyścić pędzle? Mamy dla was krótką instrukcję.

1. Mycie pędzli


Najpierw przemywamy je w letniej wodzie. Robimy to od strony trzonka, aby nie osłabić kleju skupiającego włosie. Kolejno delikatnie myjemy włosie za pomocą szamponu albo oliwki dla dzieci i na koniec spłukujemy.

2. Kolejne mycie


Jeżeli po pierwszym razie woda nadal nie jest idealnie czysta, czynność mycia pędzli szamponem ponawiamy do momentu, aż z włosia będzie ociekła czysta woda.

Zobaczcie także: Dlaczego zimą mogą się nasilać zmiany trądzikowe?

3. Dezynfekcja pędzli do makijażu


W małej miseczce rozrabiamy ocet z wodą (1/3 mieszanki powinien stanowić ocet). Wcześniej umyte pędzle zanurzamy w miseczce na minutę lekko nimi poruszając. Na koniec płuczemy je w letniej wodzie.

4. Suszenie pędzli do makijażu


Wyciskamy nadmiar wody i układamy włosie w odpowiednim kształt. Pędzle do makijażu kładziemy na ręczniku np. papierowym i pozostawiamy do wyschnięcia.
Pędzli nigdy nie suszymy na kaloryferze ani za pomocą suszarki. 


Jak często myjecie pędzle do makijażu?Foto: Thinkstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 21.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×