Jak szybko wysuszyć lakier do paznokci?

Zdarza się Wam w pośpiechu malować paznokcie i potem mieć problem z wyjściem z domu, ponieważ lakier jeszcze nie wysechł? Zobaczcie, co zrobić aby ten proces szybciej przebiegł.

Jak szybko wysuszyć lakier do paznokci?

Jak szybko wysuszyć lakier do paznokci?


Często jest tak, że w ferworze całej masy obowiązków zapominamy, lub świadomie zostawiamy malowanie paznokci na ostatnią chwilę, co zazwyczaj skutkuje szybkim ich rozmazaniem, ponieważ po pokryciu lakierem należy odczekać zanim ten zaschnie, a np. zakładanie butów, czy płaszcza sprzyja naruszeniu warstwy.

Wiele z Was zapewne dmucha na płytkę, lecz ku zaskoczeniu, ta czynność wręcz spowalnia wysychanie paznokci, ponieważ powietrze, które wydychamy z ust wcale nie sprzyja schnięciu. Lepsze jest oczywiście wachlowanie dłońmi.

Idealny manicure, który nie sprawi nam problemów z wyschnięciem należy rozpocząć od nałożenia bazy pod lakier, która nie tylko spowoduje dłuższe utrzymywanie lakieru na paznokciu, to jeszcze zabezpieczy płytkę przed odbarwieniami, które pojawiają się pod wpływem pigmentów. Jeżeli mowa o lakierze to pamiętajmy, że tutaj nie działa zasada "im więcej tym lepiej" - przed nałożeniem warstwy osączmy pędzelek z nadmiernej ilości lakieru.

Kolejnym krokiem, o którym warto pamiętać to woda z lodem. Tak, jeżeli dobrze wykonacie manicure, możecie przygotować zimną wodę, dorzucić do niej kostki lodu, po czym delikatnie włożyć do miski dłonie - w takich warunkach lakier bardzo szybko wyschnie.

Jak szybko wysuszyć lakier do paznokci?

Jak szybko wysuszyć lakier do paznokci?


Pomocne okaże się również umieszczenie lakieru do paznokci
w lodówce ok. 20 minut przed malowaniem, a po wykonaniu zabiegu osuszenie płytki chłodnym powietrzem z suszarki.

Zapewne niejedna z Was korzystała z manicure hybrydowego. Lampa do niego wykorzystywana idealnie wysuszy także zwykły lakier, lecz jest to już droższy wydatek. Zamiast niej możecie sięgnąć po wysuszacze do lakieru, które w kilka chwil spowodują, że lakier nie będzie ulegał uszkodzeniom.

Pamiętajcie też aby manicure nie wykonywać na powietrzu, ponieważ sprzyja to powstawaniu pęcherzyków.

Jakie są Wasze sposoby na szybsze schnięcie lakieru?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 18.08.2014 (aktualizacja: 2014-08-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
zuzi821
Tak, Glam Wear Bell faktycznie szybko schnie, jest bardzo łatwy w aplikacji, nie zostawia pęcherzyków powietrza. Artykuł przydatny, zawsze trzymam lakiery w lodówce choć nie wiedziałam, że to przyspiesza ich schnięcie, tam mi wygodnie:)
Dodano: 2014-09-16 15:02:17 Zgłoś nadużycie
Vera
A może lepiej po prostu kupić np. Glam Wear Bell, który bardzo szybko schnie:) Polecam:)
Dodano: 2014-08-22 12:19:25 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×