Jak szybko wysuszyć włosy?

Problem z czasochłonnym suszeniem włosów jest ci znany? Sprawdź nasze porady, jak skrócić czas jego trwania.

Jak szybko wysuszyć włosy

Jak szybko wysuszyć włosy?


Rankiem musisz dużo wcześniej wstawać aby zdążyć z wysuszeniem włosów przed wyjściem do pracy? A może z tego powodu wiecznie się spóźniasz na imprezy? Znamy rozwiązanie.

1. Po umyciu włosów owiń je ręcznikiem - najlepiej z mikrofibry, ponieważ ten najbardziej wchłania wodę. Dzięki temu włosy będą prawie suche jeszcze zanim sięgniesz po suszarkę.

2. Przed uruchomieniem suszarki nanieś na włosy kosmetyk przyspieszający suszenie. Najlepiej sprawdza się on przy długich włosach. Wtedy to nałóż go na całą długość i rozczesz grzebieniem. Wskazana jest również aplikacja kosmetyków termoochronnych - szczególnie jeżeli jesteś posiadaczką cienkich włosów.

3. Jeżeli do suszenia włosów używasz szczotek, wybierz te mające ceramiczną powłokę, ponieważ ta szybko się nagrzewa i utrzymuje temperaturę, a jej dodatkowym plusem jest to, że chroni przed bakteriami, dzięki czemu dba o kondycję skóry głowy i włosów.

Jak szybko wysuszyć włosy

Jak szybko wysuszyć włosy?


4. Najlepiej wybierać suszarki o mocy 1600-1800W. To właśnie one mają odpowiedni strumień powietrza, a przy tym nie powodują wyginania włosów na wszystkie możliwe strony, które utrudnia ich układanie.

5. Jeżeli zbierasz się do wyjścia, nie susz włosów od razu po kąpieli. Najpierw możesz się ubrać, zjeść śniadanie i dopiero potem rozpocząć suszenie. Dzięki temu włosy zdążą już trochę przeschnąć, a ty potem tylko kilka chwil będziesz je suszyła suszarką.Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 16.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×