Jak ukryć drugi podbródek?

Wiele kobiet ma kompleks drugiego podbródka. Jak go ukryć? Podpowiadamy!

drugi-podbródek.jpg

Jak ukryć drugi podbródek?


Drugą brodę, tworzy opadający podbródek, który czasami bywa zbyt słaby i wiotki. Istnieje kilka sprawdzonych trików makijażowych, dzięki którym twoja szyja wyda się optycznie bardziej smukła, a podwójny podbródek mniej widoczny.

Pierwszym sposobem może być odpowiedni makijaż, który pomoże ukryć tę niedoskonałość. Poprzez odpowiednie podkreślenie górnych partii twarzy, czyli oczu i policzków, w dużej mierze odwrócimy wzrok patrzącego od naszych innych mankamentów.

Wszystko, co chcemy ukryć, pomniejszyć, trzeba przyciemnić. W tym wypadku oznacza to wymodelowanie całej powierzchni pod nasadą żuchwy. Można to zrobić za pomocą pudru brązującego, lub o dwa odcienie ciemniejszy podkład i nimi wymodelować część ciała pod żuchwą Ten sam puder zastosuj też delikatnie na skroniach i nosie, żeby nie wyglądać nienaturalnie.

Należy unikać bluzek kończących się tuż pod szyją, ponieważ podkreślą one to, co chcemy zatuszować. Zdecydowanie trafniejsze będą głębokie dekolty lub koszule z guzikami, ale odsłaniające dekolt. Jeżeli jest chłodno świetnym wybiegiem będzie noszenie wysokiego golfu, który skutecznie ukryje dolny podbródek. Także właściwy dobór dodatków potrafi zdziałać cuda.

Dość istotnym czynnikiem odpowiadającym za wygląd jest fryzura. Powinnaś nosić krótkie cieniowane i postrzępione fryzury, zachodzące na twarz końce włosów odwrócą uwagę od brody, ewentualnie wiązać długie włosy w kok lub kitkę.

Jak ukryć drugi podbródek?


Wioletta Wypijewska

Mistrzyni świata w makijażu profesjonalnym

Wizażysta i szkoleniowiec firmy KRYOLAN


Foto: ThinkstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 18.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×