Jak uniknąć efektu cienkich włosów?

Włosy są oznaką kobiecości, zatem czego unikać, aby nie wyglądały na słabe i cienkie? Podpowiadamy!

Jak uniknąć efektu cienkich włosów?

Jak uniknąć efektu cienkich włosów?


Niektóre z nas marzą o bujnej czuprynie, lecz z natury są posiadaczkami cienkich, delikatnych włosów, które sprawiają wrażenie oklapniętych i bez życia. Jak sobie poradzić z tym problemem, albo jak go nie powiększać? Przedstawiamy Wam kilka porad.

Po pierwsze musimy mieć na uwadze, że za efekt cienkich włosów jest odpowiedzialna ich długość! Im dłuższe włosy, tym bardziej obciążone i przypominają zbitą warstwę. Doskonałym rozwiązaniem okaże się ich skrócenie oraz wycieniowanie. Krótkie i potargane będą tworzyły efekt uniesienia. Objętości doda również zastosowanie refleksów na włosach.

Po drugie musimy zwracać uwagę na to, jakich kosmetyków używamy. Te przeznaczone do gęstych włosów będą dodatkowo obciążały te cienkie, które zazwyczaj także szybciej ulegają przetłuszczeniu. Swoją uwagę skieruj na produkty przeznaczone do twego typu włosów, stosuj odżywki w formie mgiełek, a szczególnie te, które nie wymagają spłukiwania, lecz kiedy jednak na takową się decydujesz, to pamiętaj aby dokładnie ją spłukać. Unikaj także preparatów zawierających silikon, gdyż ten dodatkowo obciąża włosy. No i przede wszystkim odżywki nie wcieraj w skórę, a np. nakładaj ją na końcówki.

Jak uniknąć efektu cienkich włosów?

Jak uniknąć efektu cienkich włosów?


Niezwykle ważne jest także samo mycie włosów. Oprócz dobrego wyboru produktu należy pamiętać o dokładnym spłukaniu szamponu, gdyż jego resztki również obciążają włosy oraz przyspieszają ich przetłuszczanie. Niewskazane jest też mycie włosów przed snem i zasypianie z wilgotnymi, gdyż nad ranem będą już nieświeże.

Po umyciu włosów ważne jest suszenie. Mając cienkie włosy odstaw płaskie szczotki i skup się na okrągłych akcesoriach. Nawiń pasma na szczotkę i wtedy je susz, dzięki czemu oderwiesz je od skóry głowy i będą wydawały się grubsze oraz gęstsze. Poza tym unikaj głaskania, czy ugniatania włosów.

Przy układaniu fryzury pamiętaj o zmianie lokalizacji przedziałka, ponieważ włosy przyzwyczajają się do danego uczesania i szybciej przylegają do skóry. Warto poeksperymentować z umiejscowieniem przedziałka.

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 24.01.2014 (aktualizacja: 2014-01-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
Nie mam bardzo gęstych włosów, ale jak je spryskam mgiełką Chantala podnoszącą włosy, wygląda jakbym miała ich dwa razy więcej.
Dodano: 2014-03-01 10:55:25 Zgłoś nadużycie
Anonim
Biovax do włosów zniszczonych fajnie pogrubia włos sprawiając, że objętościowo od razu jest ich więcej :)
Dodano: 2014-01-31 19:12:09 Zgłoś nadużycie
Anonim
prawda , włosy cienkie nigdy nie powinno się nosić długie.
Dodano: 2014-01-27 16:22:00 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×