Jak usunąć lakier bez zmywacza?

Coraz więcej kobiet nie wyobraża sobie swoich paznokci bez lakieru, który po jakimś czasie zaczyna odpryskiwać i właśnie wtedy należy je zmyć, lecz co zrobić, kiedy nagle okazuje się, że nie mamy zmywacza? Przedstawiamy Wam porady, czym możemy go zastąpić.

Jak usunąć lakier bez zmywacza?

Jak usunąć lakier bez zmywacza?


Zmywanie lakieru odbywa się z różną częstotliwością w zależności od rodzaju płytki paznokcia i samego produktu. Co zrobić, kiedy potrzebujemy od nowa pomalować paznokcie, a okazuje się, że nie mamy zmywacza? Istnieje kilka sposobów, które mogą okazać się przydatne.

Przede wszystkim pomocny może być spirytus, którego używamy podobnie do zmywacza, czyli nasączamy nim wacik, następnie przyciskamy do płytki paznokcia i delikatnie pocieramy. Efekty są uzależnione od rodzaju lakieru. W podobny sposób możemy użyć także perfum, ponieważ te zawierają alkohol. Nimi również spryskajmy wacik i trzemy płytkę paznokcia.

Delikatniejszym i dlatego też mniej efektownym sposobem jest zastosowanie octu. Jego również powinnyśmy nałożyć na wacik i mocno nim trzeć paznokieć, lecz zaznaczamy, że ten rodzaj zmywania lakieru do paznokci może nie przynieść oczekiwanych efektów, a ponadto towarzyszy mu nieprzyjemny zapach, którego potem trudno się pozbyć.

Z pomocą może przyjść także woda utleniona, którą również należy nasączyć wacik i trzeć paznokieć. Po  kilku próbach lakier powinien zejść.

Jak usunąć lakier bez zmywacza?

Jak usunąć lakier bez zmywacza?


Wśród wielu kobiet nadal znajdują się takie, które lakier zmywają za pomocą nałożenia jego drugiej warstwy. Najlepiej w tym samym kolorze, lub bezbarwnym. Praktycznie zaraz po pomalowaniu należy potrzeć paznokcie wacikiem - zejdą od razu wszystkie warstwy, lecz będzie to raczej niedokładne, więc często czynność należy wielokrotnie powtarzać.

Zdecydowanie odradzamy wszelkiego rodzaju zdrapywanie! Wiele kobiet przyznaje się, że używa do tego różnego rodzaju przyrządów, np. nożyczek, czy pilniczków. Jest to niewskazane przede wszystkim przez to, że niszczymy płytkę paznokcia, co skutkuje m.in. jego nierówną powierzchnią!

Miejcie także na uwadze, że większość przedstawionych tutaj sposobów wysusza skórę, więc po takim zabiegu warto zastosować nawilżający krem do rąk i paznokci.

Macie jeszcze jakieś sprawdzone sposoby zmywania lakieru do paznokci bez zmywacza?


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 24.01.2014 (aktualizacja: 2014-01-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
A ja nie mam sklepu obok domu. Korzystam zrad ;)
Dodano: 2014-03-23 01:29:32 Zgłoś nadużycie
Anonim
tak, najlepiej zamiast się męczyć po prostu wyjść z domu do najbliższej drogerii po zmywacz do paznokci.
Dodano: 2014-01-25 18:39:28 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×