Jak usunąć odciski?

Słoneczna pogoda sprzyja noszeniu obuwia z odsłoniętymi stopami, lecz te często "ozdabiają" odciski. Jak sobie z nimi radzić? Podpowiadamy!

Jak usunąć odciski?

Jak usunąć odciski?


Odciski zazwyczaj powstają na skutek długotrwałego chodzenia, zwłaszcza w zbyt ciasnych butach. Borykają się z nimi głównie kobiety lubiące szpilki. Skutkuje to nie tylko nieestetycznym wyglądem, ale również bólem, który jest odczuwany podczas chodzenia.

Zawsze najlepiej jest zapobiegać, zamiast leczyć, więc na pewno musicie pamiętać o systematycznie wykonywanym peelingu i stosowaniu kremów nawilżających, lecz kiedy już dopada nas problem odcisków, zobaczcie jak możecie sobie z nim poradzić domowymi sposobami.

Po pierwsze możecie przygotować mieszankę z aspiryny i soku z cytryny. 5 tabletek leku rozpuśćcie w wodzie i dodajcie sok tak, aby powstała papka. Otrzymaną papkę należy nałożyć na odcisk, następnie owinąć folią i ręcznikiem, po czym pozostawić na 15 minut i spłukać. Wskazane jest także zrobienie peelingu, do którego możemy wykorzystać całą gamę kosmetyków, które oferują nam drogerie.

Drugim sposobem jest zastosowanie kory dębu. Należy przygotować z niej napar w proporcjach: 5 łyżek na litr wody, do którego dodajemy trochę spirytusu zaraz przed zanurzeniem stóp.

Jak usunąć odciski?

Jak usunąć odciski?


Moczenie stóp jest wskazane także w rumianku i sodzie. Należy rozpuścić jedną łyżeczkę sody na 2 litry wody i dodać do tego napar z 2-3 torebek rumianku. Te składniki zmiękczą, a także ukoją skórę. Czas moczenia stóp powinien wynosić ok. 15 minut, natomiast po wysuszeniu stóp, na odciski należy nałożyć plasterek cebuli podpieczonej na ogniu, wszystko owinąć bandażem i pozostawić na całą noc. Taki zabieg warto powtarzać codziennie, aż do zniknięcia zmian.

Kolejnym sposobem na zlikwidowanie odcisków jest użycie czosnku! Należy nim pocierać odcisk przez kilka minut - codziennie! Warto zastosować to rozwiązanie pomimo odrzucającego zapachu, ponieważ należy mieć na uwadze, że czosnek posiada także właściwości antybakteryjne.


A Wy macie swoje sprawdzone sposoby na usunięcie odcisków?

Zobaczcie też nasze propozycje produktów do pielęgnacji stóp:
Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 17.04.2014 (aktualizacja: 2014-04-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Są bardzo dobre plastry na odciski firmy Footmate. Do kupienia w różnych sklepach medycznych lub nawet bezpośrednio ze strony internetowej http://sklep.footmate.pl ogólnie polecam ze względu na jakość i cenę.
Dodano: 2017-09-28 13:21:19 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×