Jak wybielić paznokcie?

Na pewno niejedna z Was spotkała się z nieestetycznymi plamami na paznokciach, które najczęściej powstają po używaniu lakierów o intensywnych barwach. Zobaczcie, jak skutecznie poradzić sobie z tym problemem.

Jak wybielić paznokcie

Jak wybielić paznokcie?


Paznokcie grają kluczową rolę w odbiorze dłoni, które jak wiadomo, są naszą wizytówką. Zazwyczaj prezentujemy je pokryte warstwą lakieru, wśród których za najbardziej kobiecy i seksowny uważany jest ten o czerwonym zabarwieniu. Tymczasem kiedy chcemy powrócić do ich naturalnego wyglądu, na płytce zauważamy nieestetyczne plamy. Jest to wynik działania pigmentu. Jak sobie z tym poradzić?

1. Wykorzystaj sok z cytryny. Zanurzone w nim paznokcie codziennie mocz po ok. 10-15 minut, aż efekt wybielenia będzie Cię zadowalał.

2. Skorzystaj z dostępnych w drogeriach polerek. Czasem wystarczy delikatne starcie górnej warstwy płytki paznokcia, lecz jest to niebezpieczne, ponieważ możemy spiłować zbyt wiele, przez co uszkodzimy paznokieć. Ponadto po takim zabiegu warto zaraz nałożyć na paznokcie odżywkę, aby ta poprawiła ich kondycję.

Jak wybielić paznokcie?

Jak wybielić paznokcie?


3. Z pomocą przychodzi również pasta do zębów - najlepiej ta wybielająca, posiadająca w swoim składzie sodę. Wystarczy, że nabierzesz jej niewielką ilość i wetrzesz za pomocą szczoteczki do zębów we wcześniej wypolerowane paznokcie. Tę czynność również można powtarzać codziennie, aż do uzyskania oczekiwanego efektu.

4. Widzieliście u babci preparat do czyszczenia/ wybielania protez? On również pomoże Wam w rozjaśnieniu przebarwionych paznokci. Wystarczy, że go rozpuścicie w wodzie i na kilka minut zanurzycie w niej paznokcie.

Jak powszechnie wiadomo, zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego też przed pomalowaniem paznokci, zawsze nakładajcie bazę, która będzie chroniła płytkę m.in. przed pigmentami.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 02.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×