Jak wybrać idealną odżywkę do włosów?

Na co zwracać uwagę przy zakupie odżywki do włosów?

Jak wybrać idealną odżywkę do włosów?

Jak wybrać idealną odżywkę do włosów?


"Każda inna, każda wyjątkowa" – kiedyś przeczytałem to hasło i bardzo zapadło mi w pamięci. Z racji wykonywanego zawodu, używam go dosyć często. Również i teraz nie mogę go nie wykorzystać.
Odżywek do włosów na rynku jest tak wiele, że nie sposób ich wszystkich zliczyć. Od ilości głowa może rozboleć i wcale nie ułatwia to wyboru tej właściwej. Przede wszystkim przed zakupem odżywki trzeba przyjrzeć się swoim włosom. Nie robimy tego na wyczucie, tutaj trzeba postawić na precyzyjną diagnozę.

Po pierwsze, oceńcie czy Wasze włosy są cienkie, średnie czy grube. Każdy z wymienionych rodzajów włosów potrzebuje czegoś innego. Czy są sprężyste i falowane, czy twarde i szorstkie? Jak wyglądają ich końce? Czy tylko niewielka ilość jest rozdwojona i może wystarczy je podciąć, czy zniszczonych jest aż tyle, że strzyżenie o tę długość nie wchodzi w grę. Włosy kręcone potrzebują innej odżywki niż włosy proste i zastosowanie ich na przemian może zmniejszyć kręcenie nawet o 50% lub też zbytnio obciążyć proste i sprawić, że będą wyglądały nieświeżo.

Zastanawiasz się, jaki szampon do włosów wybrać? - skorzystaj z porad naszego eksperta!


Bardzo obiektywnie trzeba podejść do oceny stanu zniszczenia włosów, dlatego że używanie odżywki do bardzo zniszczonych włosów może te w lepszej kondycji obciążyć tak, że będą wyglądały jak obklejone olejem. Dopiero po wypisaniu wszystkich punktów można w przybliżeniu ocenić czego tak naprawdę potrzebują Wasze włosy. Jestem przekonany, że nic nie zastąpi profesjonalnej konsultacji u Waszego sprawdzonego fryzjera. Uważam również, że z odżywkami jest tak jak z dobrymi perfumami. Jeśli chcemy wymagać, żeby działały i najlepiej długo, trzeba wybierać te profesjonalne.

ID galerii:988


Krzysztof Kulesza Fot. Basia Lubczańska.jpg

Ekspert MilionKobiet.pl
Krzysztof Kulesza
Stylista KMS California, salon Hair Definition Studio by Kulesza z Wrocławia
Fot. Basia Lubczańska


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 07.06.2013 (aktualizacja: 2013-06-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Saturday
Zgadzam się, że dobrą odżywkę trudno "upolować"- z całym szacunkiem dla eksperta, ale cały tekst o dobieraniu odżywki wg diagnozy włosów jest dokładną odwrotnością tego jak trafiłam na mój ideał, który w opisie ma przeznaczenie dla "bardzo suchych lub kręconych włosów". Czasem warto zaryzykować, przetestować coś innego, moje przetłuszczające się, prościutkie jak spod prostownicy włosy są mega zadowolone i rosną na potęgę (mnóstwo baby hair, a stosuję już drugie opakowanie produktu). Nie przesadzałabym też z nadużywaniem profesjonalnych kosmetyków do włosów- używałam i jednych i drugich, wcale nie tak markowych, i moje wnioski to, że tańsze produkty nie są tak zapchane silikonami, wygładzaczami i innymi ciężarami dla włosów. Ile osób tyle opinii ;)
Dodano: 2013-06-07 17:27:34 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×