Jak wyglądają idealne twarze?

Czy zgadzacie się z tymi wynikami?

Jak wyglądają idealne twarze

W czasach, kiedy to dużą uwagę przywiązuje się do wyglądu zewnętrznego, każdy chciałby być idealny. Postanowiono zatem sprawdzić, jak takowa twarz zarówno kobiety, jak i mężczyzny powinna się prezentować.

Naukowcy z Uniwersytetu w Kent posłużyli się programem do tworzenia portretów pamięciowych - e-fit, dzięki któremu stworzyli obrazy idealnych twarzy. Przez 2 miesiące komputer i graficy pod kierownictwem dr Chrisa Solomona opracowywali obraz najpiękniejszych ludzi na świecie. Zespół doktora przeprowadził wśród Brytyjczyków 100 ankiet, w których pytał ludzi o to, jakie są ich zdaniem idealne rysy twarzy. Po analizie ankiet wybrano najczęściej pojawiające się odpowiedzi i to właśnie na ich podstawie stworzono portrety.

Okazało się, że mężczyźni większą uwagę zwracali na damskie linie szczęki, usta, a także kości policzkowe. Z kolei dla pań najważniejsze były oczy i nos panów.

Jednak przy określaniu ideału urody osób o tej samej płci, mężczyźni skupiali się na włosach, które według nich powinny być koloru blond, wąskich ustach i oczach o niebieskim kolorze. Kobiety zaś twierdziły, że ideałem damskiej urody są duże oczy, wyraziste kości policzkowe i o dziwo - wąskie usta.

Zespół naukowców jednak podkreśla, że są to ideały według Brytyjczyków i gdyby badanie było przeprowadzone w innym miejscu, zapewne wyniki mogłyby być odmienne.

Co ważne, według wyników przeprowadzonych przez ekipę doktora Solomona, najpiękniejszą kobietą na świecie jest Natalie Portman, a najbardziej idealną twarz spośród mężczyzn posiada David Gandy. Co ciekawe, dalsze miejsce zajęła uroda Angeliny Jolie, czy Ryana Goslinga.
Zgadzacie się z wynikami badań?


Jak wyglądają idealne twarze

Natalie Portman

Natalie-Portman

David Gandy

David-Gandy


 

 

Zobaczcie także:Źrodło: mirror.co.uk
Foto: mirror.co.uk/  FameFlynet Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 31.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
czarna super
Dodano: 2015-03-31 19:55:52 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×