Jak wykonać ładną kreskę eyelinerem?

Makijaż oczu wykonany eyelinerem jest bardzo popularny, jednak wykonanie ładnej kreski wcale nie jest takie proste. Oto kilka cennych wskazówek, które pomogą Ci opanować tę sztukę.

jak zrobić kreskę na oku.jpg

Jak wykonać ładną kreskę eyelinerem?

 

Makijaż to już zazwyczaj nieodłączny element każdego wyjścia. Od kilku sezonów bardzo popularne są nie tyle oczy pomalowane cieniami do powiek, ale przede wszystkim wykończone piękną kreską. Jednak często nie łatwo jest taką linię wykonać. Jak możemy sobie to ułatwić? Mamy dla was kilka wskazówek.

Kiedy nie mamy jeszcze wprawy w robieniu kreski eyelinerem najlepiej zaopatrzyć się we flamaster. Min znacznie łatwiej nauczyć się wykonywać linię na powiece. Dzięki temu nie zrazicie się tak szybko do tego typu makijażu i nie będzie wam on sprawiał tak wielu trudności.

Jeśli chcemy mieć na oku kreskę bardzo cienką, która jedynie zaznacza kontur, flamaster może się nie sprawdzić i lepiej jest użyć eyelinera z cienkim pędzelkiem, jednak taki makijaż oczu wymaga już wprawy i jeśli nie robiłaś tego wcześniej warto najpierw popróbować za pomocą flamastra, by nauczyć się odpowiednich ruchów. 

Kiedy mamy już narzędzie, którym wykonamy makijaż oczu, dobrze jest poznać kilka drobnych, ale istotnych szczegółów, które pomogą nam wykonać bardzo ładną kreskę. Oto one.

jak zrobić kreskę na oku.jpg

Ładna kreska nadaje naszemu makijażowi szykownego wyglądu

 

1. Najpierw stań przed lustrem, które będzie dokładnie na wprost Ciebie i delikatnie unieś brodę. Dzięki temu oczy lekko się przymkną, a Ty będziesz widziała całe powieki. To znacznie ułatwi proste poprowadzenie kreski.

2. Jeśli nie masz wprawy możesz dla ułatwienia, przed namalowaniem kreski, zaznaczyć kilka kropek na powiece, które później połączysz kreską.

3. Tak przygotowana możesz już rozpocząć malowanie kreski. Pamiętaj, że robienie linii rozpoczyna się zawsze od wewnętrznego kącika oka. Prowadź eyeliner tak, by malowana przez Ciebie kreska stopniowo rozszerzała się w kierunku zewnętrznym.

4. Na koniec spróbuj delikatnie zakończyć kreskę ku górze, dzięki temu nie stworzysz efektu opadającej powieki. Ewentualne błędy najlepiej jest korygować za pomocą patyczka do uszu. Oczywiście istnieją bardzo różne wykończenia kresek, jednak to jest najbardziej klasyczne.

Przede wszystkim nie przejmuj się jeśli nie do końca uda Ci się to za pierwszym razem. Z makijażem jest jak ze wszystkim innym, potrzeba czasem kilku prób, by się nauczyć i osiągnąć upragniony efekt. Najważniejsze, by się łatwo nie poddawać. Powodzenia!

 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 31.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×