Jak wykonać makijaż na mokro?

Zastanawiasz Cię czym się różni makijaż na mokro od zwykłego i jak go wykonać? Zobacz odpowiedzi naszego eksperta.

Jak wykonać makijaż na mokro?

Jak wykonać makijaż na mokro?


Czasami trudno jest trafić na dobrze kryjące i intensywne cienie do powiek, a nakładając cień metodą "na mokro" możemy wzmocnić intensywność koloru, a także nałożyć go wyraźną i mocną kreską. Stosowanie cieni na mokro powoduje większą intensywność i głębię koloru na powiece. Cienie aplikowane w ten sposób mają mocniejszą barwę i są trwalsze. Bardzo ważne jest, by dany cień był przeznaczony do nakładania na sucho i mokro, a taka informacja powinna być na opakowaniu.

Cienie na mokro najlepiej nakładać pędzelkami o niezbyt miękkim, czy wiotkim włosiu - świetnie sprawdzą się pędzelki płaskie i syntetyczne. Nie należy moczyć bezpośrednio samego cienia, ponieważ mokra wierzchnia warstwa stwardnieje i skamieni się, a tym samym cień się niszczy. Jeżeli zamierzamy użyć cienia prasowanego, nabierajmy go lekko zwilżonym pędzelkiem koniecznie przy brzegu opakowania. Cień z wodą można zmieszać także na wierzchu dłoni.

Jak wykonać makijaż na mokro?

Jak wykonać makijaż na mokro?


Najwygodniej jest tą metodą aplikować cienie sypkie i pigmenty. Wysypujemy wtedy odrobinę cienia na nakrętkę, dodajemy wodę lub specjalny, przeznaczony do tego płyn i rozrabiamy małą ilość kosmetyku pędzelkiem. Musimy uważać, aby nakładany cień miał odpowiednią konsystencję, tzn. nie może być zbyt wodnisty, ani zbyt suchy.

W ten sam sposób jak nakładanie mokrych cieni na powiekę możemy zrobić kreskę cieniem na mokro. Podobnie jak w przypadku nakładania cieni na całą powiekę, sięgamy po zwilżony pędzelek, nabieramy nim cień i wykonujemy kreskę.

Należy pamiętać, że cienie nakładane na mokro są trudniejsze do rozcierania niż te nakładane na sucho, dlatego może nam zająć to chwilę dłużej.

Róże dla cery naczynkowej

Wioletta Wypijewska

Mistrzyni świata w makijażu profesjonalnym

Wizażysta i szkoleniowiec firmy KRYOLAN

Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 02.01.2014 (aktualizacja: 2014-01-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×