Jak wykonać makijaż na ślub w zimę?

Przygotowujesz się do ślubu, który odbędzie się zimą i zastanawiasz się nad odpowiednim makijażem? Zobacz porady naszego eksperta!

Jak wykonać makijaż na ślub w zimę?

Jak wykonać makijaż na ślub w zimę?


Makijaż wykonywany w okresie zimowym będzie się różnił od tego jaki wykonamy w innych porach roku, szczególnie będzie inny od tego wykonywanego latem. Zimą na skórę wpływa wiele niekorzystnych czynników - mroźne powietrze, wiatr, suche powietrze ogrzewanych pomieszczeń, różnice temperatur. Dlatego cera w tym okresie jest przesuszona, odwodniona i bardziej uwrażliwiona.

Makijażem należy przede wszystkim wyrównać koloryt skóry i ukryć wszelkie niedoskonałości zwłaszcza te o czerwonym zabarwieniu. Podstawą powinno być zapewnienie skórze odpowiedniego odżywienia i zabezpieczenie przed przesuszeniem. Kolorystyka makijażu powinna uwzględniać nie tylko typ urody, ale również porę roku.

Jak wykonać makijaż na ślub w zimę?

Jak wykonać makijaż na ślub w zimę?


Niewłaściwe jest stosowanie chłodnych odcieni fioletu do podkreślania oczu, bo mogłoby, to wywołać efekt czerwonych, zmęczonych oczu. Raczej bezpieczniejsze jest stosowanie neutralnych kolorów. Uwaga na puder, zbyt duża warstwa na przesuszonej skórze może ten efekt bardziej podkreślić.


Aleksanda Jaskowiec GOSH.JPG

Aleksandra Jaśkowiec
Product Trainer GOSH COSMETICS i LUMENE FINLANDDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 13.02.2014 (aktualizacja: 2014-02-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×