Jak wykonać modnego koka?

Wśród fryzur obecnie królują m.in. koki. Często możemy je zobaczyć na pokazach mody, jak również na głowach gwiazd w czasie różnego rodzaju wydarzeń medialnych. Zobacz porady naszego eksperta, jak je wykonać samodzielnie!

Jak wykonać modnego koka?

Jak wykonać modnego koka?


Na szczęście koki misternie uplatane przez panie i panów fryzjerów z 30 wsuwkami i litrami lakieru już dawno przestały królować na wybiegach i wszystkich sprzyjających na takie stylizacje okazjach. Dziś nowoczesne kobiety chodzą w luźnych koczkach na co dzień do pracy, jeżdżą w nich na rowerach i wychodzą na spacery. Tylko jak to wszystko zrobić kiedy brak doświadczenia?

Według mnie najlepszym sposobem na uzyskanie włosów idealnych do luźnej stylizacji jest ich przekształcenie. Lokówka, papiloty, karbownica (dodatkowo wprowadzi do fryzury rockowy wygląd), to narzędzia dzięki którym wasze włosy będą wyglądały nieco inaczej niż na co dzień.

Wcześniej przekształcone włosy (karbowane lub zakręcone), wyczesz niekoniecznie bardzo dokładnie w kucyk. W zależności od tego, w którym miejscu chcesz uczesać koka, możesz umieścić kucyk na koronie głowy lub z jej boku.

Jak wykonać modnego koka?

Jak wykonać modnego koka?


Jeśli do tej stylizacji chcesz dodać trochę więcej energii, możesz wykonać dwa kucyki blisko siebie i to właśnie z włosów wystających z nich upinaj niedbale pasma, ukrywając pod nimi gumkę. Niektóre z pasm włosów można delikatnie tapirować i uzyskaną w ten sposób formę kosmyków wykorzystać do uzyskania luźnego efektu.

Do ułożenia luźnego koka można też wykorzystać warkocze. Jeśli potrafisz dobierane, to jak najbardziej mogą być, ale doskonale będą prezentowały się zwykłe warkocze wyczesane np. z boku fryzury, łączące się z kucykiem i luźnym efektem wcześniej wyczesanych włosów. Kolejność dowolna! Jedno jest pewne – im mniej się starasz układać każdy włosek osobno, tym lepiej! Dla mnie idealnym produktem do takiej stylizacji włosów jest spray z efektem wody morskiej, dzięki któremu włosy nie będą zbyt śliskie i zwiększą swą objętość oraz suchy wosk w spray'u, który zaakcentuje luźne pasma. Powodzenia!


Krzysztof Kulesza Fot. Basia Lubczańska.jpg

Ekspert MilionKobiet.pl

Krzysztof Kulesza

KMS California Artistic Leader w Polsce, salon Hair Definition Studio by Kulesza z Wrocławia


Foto: Basia Lubczańska/ ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 07.01.2014 (aktualizacja: 2014-01-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×