Jak wykonać profesjonalny manicure w domu?

Nie zawsze musimy udawać się do kosmetyczki, by cieszyć się pięknymi paznokciami. Zobacz jak wykonać ładny i profesjonalny manicure w domu.

Jak wykonać profesjonalny manicure w domu?

Jak wykonać profesjonalny manicure w domu?

Zdarza się, że nie mamy czasu lub środków na to, by umówić się na profesjonalny manicure do kosmetyczki. Nie oznacza to jednak, że nasze paznokcie nie muszą się dobrze prezentować i wyglądać tak, jakby przed chwilą zajmowała się nimi profesjonalna kosmetyczka. Oto, jak sama możesz zadbać o piękny wygląd swoich dłoni.

1. Oczyszczenie płytki paznokci

Pierwszym krokiem do tego, by wykonać dobry manicure jest oczyszczenie płytki paznokcia z resztek wcześniejszego lakieru, odżywki, czy po prostu kurzu czy innych naleciałości, które tworzą się na paznokciach. Możesz do tego użyć zwykłego zmywacza, którym zawsze oczyszczasz paznokcie. Najlepsza metoda na pozbycie się pozostałości z lakieru jest przyłożenie i przytrzymanie przez chwilę namoczonego w zmywaczu wacika.

 

2. Piłowanie

Teraz należy paznokciom nadać odpowiedni kształt. Do tego celu używamy pilniczka, jednak powinnaś zwrócić uwagę na to jaki rodzaj wybierzesz. Zdecydowanie powinnaś odrzucić pilniczki metalowe. Niszczą one paznokcie i powodują ich rozdwajanie. Dobrze sprawdzą się pilniczki papierowe. Choć wydawać się może, że teoretycznie dają słabszy efekt, nie niszczą tak bardzo płytki paznokcia, co jest bardzo ważne.

Technika piłowania ma bardzo duże znaczenie. Zawsze ścieraj płytkę w jedną stronę. Dzięki temu Twoje paznokcie nie będą się rozdwajać. 

3. Moczenie dłoni

Kolejnym etapem jest namoczenie dłoni w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła, oliwki lub specjalnych preparatów, które możesz kupić w drogeriach. Paznokcie powinnaś moczyć od 3 do 5 minut. Dzięki temu zabiegowi Twoje dłonie i paznokcie będą bardziej miękkie, co jest bardzo ważne przy następnym kroku.

domowy_mani.jpg

Nie używaj metalowych narzędzi do piłowania paznokci i usuwania skórek

4. Przygotowanie skórek

Gdy nasze dłonie są już namoczone, a skóra stała się miękka należy zająć się skórkami na paznokciach. Najlepiej użyć do tego drewnianego patyczka. Za jego mocą należy delikatnie odpychać skórki z paznokcia. Po tych czynnościach trzeba osuszyć dłonie i znów ponownie oczyścić paznokcie za pomocą zmywacza lub spirytusu. Dzięki temu każda warstwa lakieru na paznokciach będzie nam się lepiej i dłużej trzymać.

5. Baza

Pod lakier zawsze powinno użyć się bazy. Oprócz tego, że dzięki niej kolor będzie się dłużej trzymał, to uchroni ona przed żółknięciem oraz przebarwieniami paznokci. Bazę, tak jak odżywkę, nalezy dobrać do rodzaju paznokci jakie posiadamy.

6. Nakładanie lakieru

Najważniejsze, by lakier, którego używasz był świeży. Jak powinno się malować paznokcie lakierem? Najpierw rozprowadź jedną nie za dużą kroplę na środku paznokcia, następnie wzdłuż po bokach. Zbierz nadmiar i, co bardzo ważne, zakończ wolny brze, czyli końcówkę paznokcia. Dzięki tej czynności lakier nie będzie tak szybko odpryskiwał i dłużej będziesz mogła cieszyć się pięknie pomalowanymi paznokciami.

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 22.11.2014 (aktualizacja: 2014-11-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×