Jak wyprostować włosy bez prostownicy?

Prostownica często niszczy i osłabia nasze włosy. Mamy dla was prosty sposób na to, by bez jej użycia osiągnąć dobry efekt, chroniąc przy tym swoje włosy,

Jak wyprostować włosy bez prostownicy?

Jak wyprostować włosy bez prostownicy?

Taka już nasza natura, że lubimy odmianę i kiedy jesteśmy posiadaczkami włosów kręconych, od czasu do czasu pragniemy, by były one proste. Jednak częste używanie prostownicy bardzo je osłabia i sprawia, ze stają się suche i połamane.

Pamiętaj, że przy wykonywaniu poniższych sposobów, dobrze jest użyć dla lepszego efektu kosmetyków, które przygotują włosy na taki zabieg, ochronią je i utrwalą całą fryzurę. Wtedy efekt nie tylko będzie bardziej zadowalający, ale także dłuższy.

Zatem jak wyprostować włosy bez prostownicy?

 

Brushing 

Pierwszy sposób zakłada, włosy można wyprostować za pomocą specjalnej okrągłej szczotki i suszarki. Profesjonalna nazwa na taki zabieg to brushing. Zanim pojawiły się prostownice to właśnie w ten sposób kobiety prostowały włosy.

Mimo tego, że tak jak w przypadku prostownicy, prostowanie opiera się głównie na strumieniu ciepła, to brushing jest mniej szkodliwy dla włosów. Jak wykonać brushing?

1. Najpierw musisz delikatnie podsuszyć włosy.

2.Kolejnym etapem jest podzielenie włosów na kosmyki. Zepnij włosy do góry i zaczynaj zawsze od dołu, bo to zdecydowanie ułatwi Ci pracę.

3. Następnie kolejne pasma nawija na szczotkę i rozwijaj cały czas dmuchając strumieniem ciepłego powietrza z suszarki. szczotka powinna iść równolegle i bardzo blisko suszarki

Jak wyprostować włosy bez prostownicy?

Warto poświęcić trochę więcej czasu i dać włosom wyschnąć

"Meksykanka"

To zabieg bardzo podobny do brushingu i opiera się prawie na tej samej zasadzie. Jednak do wykonania brushingu meksykańskiego potrzeba płaskiej szczotki. 

1. Każde wilgotne pasmo włosów dokładnie i powoli rozczesz szczotką. 

2. Naciągnięte pasmo owiń wokół głowy, przypinając wsuwkami. Obwód Twojej głowy staje się taki naturalnym dużym wałkiem, na który nawijasz poszczególne pasma.

3. Kiedy już zapleciesz wszystkie włosy możesz zostawić je po prostu do wyschnięcia lub podsuszyć suszarką.

Zobacz też: UKŁADANIE PROSTYCH WŁOSÓW

Duże wałki

Swoje włosy możesz także wyprostować za pomocą wałków. Ich średnica musi być jednak większa niż Twoje loki. To prostu sposób, który stosowały już nasze babcie. Jak wyprostować włosy za pomocą wałków?

Podziel włosy na kosmyki i dokładnie zawiń każdy z nich na wałek. Jeśli masz trochę więcej czasu, odczekaj aż włosy wyschną same, jeśli jednak śpieszy Ci się dość mocno, możesz podsuszyć włosy suszarką. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 01.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Anonim
Proste włosy kojarzą mi się jedynie z prostowaniem keratynowym. U mnie to jedyny sposób żeby utrzymać kosmyki w dobrym stanie, bez puszenia i oczywiście bez prostowania prostownicą codziennie. Robię raz na pół roku zabieg u fryzjera z kosmetykami Amazon Keratin. Dzięki keratynie winogronowej efekt trzyma się tak długo, dłużej niż po innej keratynie :)
Dodano: 2017-04-19 13:10:17 Zgłoś nadużycie
Anonim
ja tam korzystam z prostownicy ;P po prostu chronię włosy jakimś olejkiem, najczęściej jest to serum z biovaxu
Dodano: 2015-01-12 18:55:51 Zgłoś nadużycie
Anonim
Świetny jest płyn do prostowania włosów z Sessio Chantala. Chroni przed działaniem wysokiej temperatury i pielęgnuje włosy. Używam go i moje włosy są w bardzo dobrym stanie pomimo używania prostownicy;)
Dodano: 2015-01-11 15:20:28 Zgłoś nadużycie
Anonim
Żelazkiem najlepiej :D nie no żartuje. ja używam prostownicy remingtona z media expert i wcale nie niszczy mi wlosow. no ale stosuje tez bardzo dobra odzywke pomyciu od garniera
Dodano: 2014-12-09 14:18:50 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×