Jak wyszczuplić twarz makijażem?

Chciałabyś optycznie wyszczuplić swoją twarz za pomocą makijażu? Skorzystaj z podpowiedzi naszego eksperta.

Jak wyszczuplić twarz makijażem?

Jak wyszczuplić twarz makijażem?


Aby nadać twarzy szczuplejszego wyglądu należy stosować się do zasady światłocienia, gdzie miejsce, które chcemy zmniejszyć, złagodzić pokrywamy ciemnym, matowym kolorem w przypadku makijażu twarzy będzie, to bronzer, a te które chcemy wyeksponować, rozświetlamy używając kosmetyków z połyskiem – highlightera.

Kliknij i zobacz kremy pielęgnacyjne na każdą kieszeń!

W przypadku wyszczypania twarzy najczęściej zależy nam na zmniejszeniu obfitych policzków i wydłużeniu twarzy. Partie boczne będziemy przyciemniać by nadać im głębię i optycznie wycofać do tyłu, środek twarzy wyeksponujemy do przodu i wydłużymy. 


Kliknij i poznaj techniki przyklejania sztucznych rzęs!

Na wyrównaną twarz podkładem i utrwaloną pudrem nanosimy w pierwszej kolejności bronzer (2-3 tony ciemniejszy od skory) aplikując go pod kością jamową. Najlepszym sposobem aby odkryć to miejsce jest ściągnięcie ust w "dziubek". Zarysowujące się wgłębienie pokrywamy w linii skosu bronzerem od miejsca pod kością policzkową do linii ucha. Na partiach bocznych bronzer powinien tworzyć szerszy pasek, aby ukryć wydatne policzki.

Więcej na temat technik oraz rodzajów makijaży przeczytasz tutaj!

Bronzerem pokrywamy także boczne partie czoła, linię żuchwy i brodę. Środek twarzy wydłużamy i eksponujemy wklepując opuszkami palców płynny highlighter. Nanosimy go między oczami, we wgłębieniu płatków nosa, na łuku kupidyna oraz w zagłębieniu dolnej wargi i brody. Na koniec delikatnie podkreślamy szczyty kości policzkowych różem.


Chcesz odświeżyć swój make up? Zobacz jak zrobić to szybko i skutecznie!
Aleksandra Jaśkowiec
Ekspert MilionKobiet.pl
Aleksandra Jaśkowiec
EKSPERT URODY Kosmeterii
Product Trainer marek: GOSH i ACE of FACE

Foto: Thinkstock

Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 15.03.2013 (aktualizacja: 2013-03-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
podwodnie44
Wyszczuplić twarz może dobrze zrobiony makijaż, według mnie ważne jest nałożenie różu na policzki, bo to one w głównej mierze nadają okrągłości ; ) od uszu w stronę ust, kolor jest mniej ważny, mnie pasuje http://www.lorealparis.pl/makijaz/cera/true-match/blush/90.aspx. Uroku dodają gęste rzęsy, więc lepiej je wytuszować, żeby w razie czego odciągały uwagę od reszty ; )
Dodano: 2015-10-02 12:20:22 Zgłoś nadużycie
zuzi821
Go modelowania twarzy świetny jest Face Modeller Bell, dwukolorowy podkład w musie. Ładnie wygładza skórę, modeluje kości policzkowe:)
Dodano: 2014-07-13 19:16:25 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×