Jak zakryć punktowe świecenie skóry?

Masz problem ze świecącą skórą? Nasz ekspert podpowiada, jak najlepiej zatuszować ten urodowy mankament.

Jak zakryć punktowe świecenie skóry?

Jak zakryć punktowe świecenie skóry?


Wiele kobiet ma problem ze świecącą się cerą, dzieje się tak w przypadku osób o tłustym lub mieszanym typie cery. Intensywne wydzielanie sebum jest wynikiem nadmiernej pracy gruczołów łojowych. Nie ma osób z idealną cerą, a najczęściej pojawiające się problemy na twarzy są z pękającymi naczynkami, podrażnieniami, trądzikiem lub punktowym świeceniem się skóry.

Jeżeli posiadamy tłustą cerę musimy bardziej niż inni systematycznie ją pielęgnować. Dobrze jest oczyszczać twarz częściej niż tylko rano i wieczorem, wtedy skóra lepiej oddycha i mniej się świeci. W tym celu należy przemywać ją wilgotnymi chusteczkami do demakijażu najlepiej do cery tłustej.
Stosujemy tylko podkłady do cery tłustej, gdyż mają one właściwości matujące i wchłaniające nadmiar produkowanego sebum. Właściwie dobrany fluid nie będzie zatykał porów i jednocześnie może pielęgnować skórę.

W ciągu dnia przed nałożeniem kolejnej warstwy pudru, dobrze jest odcisnąć nadmiar wcześniejszego makijażu za pomocą chusteczek higienicznych lub bibułek matujących. Następnie delikatnie muśnij całą twarz pudrem matującym.

Jak zakryć punktowe świecenie skóry?

Jak zakryć punktowe świecenie skóry?


Aby zakryć świecącą się punktowo skórę, warto mieć ze sobą bibułki matujące, które wchłaniają nadmiar sebum. Bibułki są łatwe w użyciu, gdyż wystarczy je tylko przyłożyć do świecącego miejsca odcisnąć i gotowe. Istnieją dwa rodzaje bibułek: z pudrem i bez. Jeżeli nie posiadamy bibułek z pudrem, koniecznie musimy zaopatrzyć się w puder w kamieniu. Puder możemy aplikować za pomocą puszka, który delikatnie dociskamy do twarzy, lub nakładamy miejscowo pędzelkiem.

Jeżeli mamy świecącą się skórę, musimy zapomnieć o używaniu highlighterów, rozświetlających podkładów i pudrów z drobinkami odbijającymi światło, które dodatkowo podkreślą błyszczącą skórę i wszelkie niedoskonałości.

Róże dla cery naczynkowej
Wioletta Wypijewska

Mistrzyni świata w makijażu profesjonalnym

Wizażysta i szkoleniowiec firmy KRYOLAN

Foto: Shutterstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 03.01.2014 (aktualizacja: 2014-01-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×