Jak zamaskować suchą skórę?

Borykacie się z problemem suchej skóry i obawiacie się, że Was szpeci? Zobaczcie, jak łatwo ją zamaskować.

Jak zamaskować suchą skórę?

Jak zamaskować suchą skórę?


Sucha skóra doskwiera wielu z nas. Najgorzej jest kiedy musimy zrobić makijaż, a ten czasami wręcz uwydatnia nasz problem. Okazuje się jednak, że istnieją triki, które możemy wykorzystać, aby ta przypadłość była jak najmniej widoczna.

Przede wszystkim skupcie się na peelingu i złuszczaniu martwego naskórka. Pomoże Wam w tym peeling domowej roboty, jak również ten zakupiony w drogerii, aptece, czy różnego rodzaju eksfolianty, które regularnie stosowane idealnie wygładzają skórę, bo pamiętajcie, ze sucha skóra, to również dużo martwego naskórka.

W codziennej pielęgnacji twarzy krem nawilżający powinien stać się po prostu podstawą, ponieważ skóra potrzebuje odpowiedniego nawodnienia. W okresie letnim warto korzystać z kremów zawierających dodatkowo filtry UVB, które skutecznie ochronią przed wysuszającym działaniem promieni słonecznych.

Jak zamaskować suchą skórę?

Jak zamaskować suchą skórę?


W czasie wykonywania makijażu należy zastosować bazę, która nie dość, że utrwali make’ up, to przede wszystkim jest granicą pomiędzy skórą a makijażem wypełniając niedoskonałości, dzięki czemu podkład nie dociera do suchych skórek na twarzy.

W makijażu unikaj także kosmetyków matujących! Zdecydowanie bardziej od tych w proszku sprawdzą się kosmetyki w kremie, wśród których mamy naprawdę szeroki wybór.

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 30.07.2014 (aktualizacja: 2014-07-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
a u mnie świetnie i ekspresowo działa maseczka happy per aqua. kilka minut i skóra jest mocno nawilżona.
Dodano: 2014-08-26 00:15:58 Zgłoś nadużycie
Anonim
Maskowanie to nie wyjście. Trzeba jednak starać się ją jak najwięcej nawilżać. na mnie działają wszelkie preparaty z kwasem hialuronowym. A taką bombą nawilżająca jest maska L'biotici z tym kwasem.
Dodano: 2014-07-30 21:24:03 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×