Jak zapobiec wypadaniu włosów?

Proces wypadania włosów jest naturalny, lecz cóż robić, kiedy przybiera na sile, przez co na naszej głowie zaczynają pojawiać się prześwity? Zobaczcie, jak sobie z tym radzić. Przedstawiamy Wam także propozycje kosmetyków, które pomogą w walce z tą przypadłością.

Jak zapobiec wypadaniu włosów?

Jak zapobiec wypadaniu włosów?


Naturalną rzeczą jest fakt, że stare włosy ustępują miejsca nowym, lecz zdarza się, że wypadanie włosów staje się bardziej intensywne, a wtedy warto poświecić temu chwilę, gdyż powodów może być kilka, a ich zdiagnozowanie i zlikwidowanie może zająć trochę czasu. Dawniej twierdziło się, że łysieją głównie mężczyźni, jednak dzisiaj to już nie jest tak oczywiste.

Miejmy na uwadze fakt, że nasilone wypadanie włosów coraz częściej dotyka także młodych osób niezależnie od płci. Może być to skutkiem nieodpowiedniej diety, czy złej pielęgnacji, lecz nie da się wykluczyć także poważniejszych przyczyn związanych ze zmianami chorobowymi, do których należą m.in. problemy hormonalne.

Przydatna może się okazać laboratoryjna diagnostyka struktury włosa, dzięki czemu jesteśmy w stanie ocenić jakich makro i mikroelementów potrzebuje nasz organizm, a wtedy należy wprowadzić odpowiednią dietę, którą możemy zastosować samodzielnie, lub udać się po poradę do specjalisty. Najlepiej rozpocząć spożywanie ryb, warzyw, tłuszczów roślinnych i suplementów zawierających składniki wspomagające kondycję włosów.

Z pomocą przyjdą nam oczywiście również kosmetyki przeznaczone specjalnie do słabych, cienkich włosów ze skłonnością do wypadania, których zestawienie dla Was przygotowałyśmy.

Zobaczcie galerię produktów przeznaczonych do pielęgnacji włosów ze skłonnością do wypadania
Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock/ Mat. prasowe


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 29.01.2014 (aktualizacja: 2014-01-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (7)

Awatar
Anonim
Bardzo fajny i skuteczny jest ten szampon Biovax, przy systematycznym stosowaniu, włosy przestają wypadać i jest ich więcej:)
Dodano: 2015-03-18 15:21:51 Zgłoś nadużycie
mejeczka
Mi włosy zaczęły wypadać jakiś czas temu. Wiecie co mi pomogło? Suplement diety CeCe z serii CeCe Med Prevent Hair Loss. Wprawdzie używam go zaledwie od miesiąca czasu ale już widzę znaczną poprawę. Włosy są mocniejsze, oraz nie sypią się już garściami jak to zdarzało się ostatnio dość często.
Tutaj możecie się zapoznać z jego składem: http://www.stopwypadaniu.pl/pl/suplement
Dodano: 2014-04-14 20:54:41 Zgłoś nadużycie
Anonim
mi pomogły jedynie tabletki Oenobiol revatilisant - nie są tanie ale po dwóch miesiącach naprawdę przestały mi wypadać, wcześnie próbowałam wielu rzeczy i średnio było:/
Dodano: 2014-02-18 09:42:44 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja niedawno próbowałem nowego produktu polskiej marki http://www.luxurycosmetic.pl/ i efekt był lepszy niż się spodziewałem. A kilka produktów już na swojej głowie przetestowałem.
Dodano: 2014-02-17 23:56:57 Zgłoś nadużycie
Anonim
a ponadto polecam Elestabion.
Dodano: 2014-01-31 19:06:58 Zgłoś nadużycie
Anonim
ten Biovax jest bardzo skuteczny.
Dodano: 2014-01-31 19:06:28 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja wydałem mnóstwo kasy na ampułki, aż w końcu trafiłem na preparat. Zahamował wypadanie po długich poszukiwaniach. Dodatkowym atutem jest to, że włosy stają się grubsze i to daje efekt gęściejszej czupryny. Cena może nie jest zbyt niska, ale w porównaniu z tym, co wydałem na ampułki...To są grosze...http://nplink.net/sRBggHgJ
Dodano: 2014-01-29 22:43:23 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×