Jak zapobiec wypadaniu włosów? Oto 3 podstawowe rady

Masz problem w wypadającymi włosami? Nie można tego lekceważyć. Oto trzy podstawowe rady, które pomogą Ci walczyć z tym problemem i wzmocnić Twoje włosy od środka.

osłabione wypadające włosy.jpg

Jak zapobiec wypadaniu włosów? Oto 3 podstawowe rady

 

Na wiosnę nasze włosy wypadają znacznie bardziej. Dzieje się tak zazwyczaj dlatego, że po zimie są one znacznie bardziej osłabione i brakuje im witamin. Nasz tryb życia i to co jemy ma znaczący wpływ na kondycję naszych włosów. 

Co zatem powinniśmy robić, by nasze włosy odzyskały utraconą siłę i przestały wypadać?

Dobre nawadnianie

Aby zaprzestać wypadaniu włosów trzeba pamiętać o tym, by dobrze nawadniać organizm. Odwodnienie może być jedną w poważniejszych przyczyn utraty włosów. Nasze ciało składa się głównie z wody, dlatego w momencie jej niedoboru cały organizm zaczyna źle funkcjonować. Picie od 1,5 do 2 litrów płynów dziennie to podstawa walki z wypadającymi włosami.

 

Dostarczanie biotyny

Biotyna jest bardzo ważnym składnikiem, który zapobiega różnym zaburzeniom w naszym organizmie, także tym związanym z wypadaniem włosów. Można ją znaleźć w produktach po które sięgamy codziennie, między innymi w roślinach strączkowych, łososiu, marchewce, czy też żółtkach jaj. Trzeba dbać o to, by te produkty były obecne w naszej diecie, dzięki czemu automatycznie dawka biotyny zostanie dostarczona do organizmu i wzmocni nasze włosy.

Zobacz też: JAK ZADBAĆ O OSŁABIONE ZIMĄ WŁOSY? 

Naturalne suplementy

Kiedy mamy problem z wypadającymi włosami, warto zadbać o to, by dostarczyć do organizmu naturalne suplementy takie jak pokrzywa, czy żeń-szeń, który od wieków znany jest ze swoich dobroczynnych właściwości. Są to produkty łatwo dostępne, a zdecydowanie mogą pomóc wzmocnić nasze osłabione włosy.

Zobacz też: WYPADAJĄ CI WŁOSY? SPRÓBUJ DOMOWYCH SPOSOBÓW 

Jeśli takie naturalne i podstawowe sposoby okażą się niewystarczające, problem wypadania włosów może mieć podłoże nie tylko w nieprawidłowym trybie życia. W takiej sytuacji najlepiej jest skonsultować się ze specjalistą.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 16.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×