Jak zapobiegać powstawaniu kurzych łapek?

Tego rodzaju zmarszczek boi się chyba każda kobieta. Sprawdźcie, jak im przeciwdziałać.

Jak zapobiegać powstawaniu kurzych łapek

Jak zapobiegać powstawaniu kurzych łapek?


Martwicie się powstawaniem zmarszczek, a może wręcz przeciwnie - wydaje się Wam, że jeszcze jesteście młode i na pewno na razie Wam nie zagrażają? Działania przeciwzmarszczkowe trzeba zacząć już we wczesnym wieku, ponieważ zmarszczki wokół oczu są jednymi z pierwszych, jakie się pojawiają na twarzy. Sprawdźcie co robić, aby kurze łapki nie wystąpiły zbyt wcześnie. 

1. Noście okulary przeciwsłoneczne

Okulary przede wszystkim chronią delikatną skórę wokół oczu przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, ale także zapobiegają mrużeniu oczu, które przyczynia się do powstawania kurzych łapek. Pamiętajcie, że okulary przeciwsłoneczne warto stosować nawet zimą, ponieważ mieniący się śnieg także nas oślepia i powoduje mrużenie oczu.

2. Stosujcie kremy z filtrami

Oczywiście okulary to nie wszystko. Należy działać kompleksowo i chronić skórę również za pomocą kremów z wysokimi filtrami UV. Dzięki nim nie dość, że skóra wolniej się starzeje, to jeszcze zmniejsza się ryzyko zachorowania na raka skóry. 

3. Nie zapominajcie o kremie pod oczy

Zmarszczki powstają na skutek odwonienia skóry, dlatego też niezwykle ważne jest jej nawilżanie. Stosujcie krem pod oczy chociaż raz dziennie, np. na noc.

4. Masujcie skórę wokół oczu

Kurze łapki niestety są skutkiem często absorbowania mięśni wokół oczu np. podczas śmiechu, lecz aby im zapobiegać wcale nie musimy nagle zacząć być ponurakami - temu mówimy stanowcze nie! Wystarczy, że systematycznie będziecie masowały swoją twarz np. każdego wieczoru po 5 min. 

Jak sobie radzicie z kurzymi łapkami?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Niedziela 23.11.2014 (aktualizacja: 2014-11-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
malami01
Kurze łapki to jedne z najbardziej znienawidzonych zmarszczek twarzy. Można im jednak zapobiegać, zupełnie naturalnymi metodami. Niestety większość efektów zależy od naszej genetyki i trybu życia.
Dodano: 2014-12-31 10:36:20 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×