Jak zapobiegać wrastaniu włosków

Wrastające włoski są to włoski, które wrosły pod skórę po depilacji nóg. Najczęściej występują po źle wykonanym zabiegu woskiem, depilacji chemicznej albo depilacji elektroniczny depilatorem. Nie denerwuj się, tylko wypróbuj któryś z podanych sposobów na wrastające włoski.

Jak zapobiegać wrastaniu włosków

Jak zapobiegać wrastaniu włosków


Depilacja niesie za sobą większe prawdopodobieństwo wrastania włosków niż golenie tradycyjną golarką. Zabiegi te powoduje osłabienie struktury włosków, które są wyrywane z cebulkami. Nie są one w stanie przebić się przez naskórek i rosną pod skórą, gdyż są osłabione. Żadna z nas nie lubi tego, ponieważ jest to bolące, swędzące i często pojawiają się czerwone krostki na nogach.
Jak zapobiegać wrastającym włoskom i cieszyć się gładkimi nogami? Na szczęście istnieje parę sposobów zapobiegania ich wrastania.


Zdecyduj się na jedną metodę depilacji

Jeżeli zmieniasz zbyt często metody golenia nóg jest to nie najlepszy pomysł. Gdy golimy, potem depilujemy woskiem, a następnie używamy depilatora, nasze cebuli włosków dostają różne komunikaty. Przez co włoski zmieniają swój kierunek wzrostu oraz grubość.

Wykonuj masaż

Masuj nogi po goleniu szorstką gąbką lub myjką. Wykonuj daną czynność przez cały okres odrastania włosków. Przed planowanym goleniem warto również wykonać masaż, gdyż ułatwi nam to w dokładnym ogoleniu nóg.

Jak zapobiegać wrastaniu włosków

Sposoby na wrastające włoski


Stosuj peeling

Jeżeli skóra jest rzadko złuszczana, wówczas staje się nierówna i zgrubiała, a chyba żadna z nas tego nie chce. Po depilacji stosując peeling gruboziarnisty pomagamy włoskom przebić się przez naskórek.

Nawilżaj

Sucha skóra staje się twarda, wówczas włoskom ciężko przebić się przez naskórek. Jeśli mamy tendencję do wrastających włosków stosujmy preparaty, które zmiękczą naszą skórę np. z mocznikiem. Pomocne mogą być kremy na receptę zawierające tretinoin, kwas retinowy, kwas AHA. Usuwają one martwy naskórek, a włoski stają się mniej podatne na wrastanie.

Okłady w ostateczności

Okłady pomogą nam ulżyć, a przy okazji ułatwią włoskom wydobycie się z pod naskórka. Warto stosować sodę oczyszczoną (1 łyżeczka na 1/2 szklankę wody) albo z robić płyn z aspiryny (1 aspiryna na ½ szklankę wody z dodatkiem gliceryny). Dane metody stosujmy codziennie, wcierając w skórę.

Dane metody warto wypróbować by nie męczyć się z wrastającymi włoskami. Ostatecznym rozwiązaniem może być depilacja laserowa.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Ania Twarowska , Czwartek 05.12.2013 (aktualizacja: 2013-12-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
beatamarysia
u mnie zbawienne okazało się odpowiednie nawilżenie. Najlepiej sprawdza się Tend Skin Liquid, znalazłam dużo o nim na kobieta.pl/uroda/twarz-i-cialo/zobacz/artykul/tend-skin-twoj-sposob-na-wrastajace-wloski i to mnie przekonało. Ważny jest również piling żeby krem mógł się bez przeszkód wchłonąć oraz, co może okaże się dla was dziwne, od czasu do czasu trzeba dać skórze odpocząć, trzeba zrobić sobie przerwę w usuwaniu włosków
Dodano: 2014-03-24 21:47:27 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×