Jak zatrzymać wypadanie włosów?

Zastanawiasz się, czy mając podłoże genetyczne w łysieniu możemy temu jakoś przeciwdziałać? Skorzystaj z naszych porad!

Jak zatrzymać wypadanie włosów?

Jak zatrzymać wypadanie włosów?W przypadku problemów genetycznych z włosami, pojawiającą się łysiną, tonsurą, możemy wyhamowywać te procesy, ale ciężko będzie nam je ostatecznie zahamować. Oznacza to, iż jesteśmy w stanie pojawiające się powiększające przerzedzenie opóźniać, w zależności od przypadku, o kilka lat. A ilość lat jaką uzyskamy, zależy od momentu w jakim dana osoba zauważy problem i zacznie z nim coś robić, oraz od kuracji na jaką się zdecyduje.

Jeżeli osoba zauważy u siebie problemy ze ścieńczeniem włosów na partii szczytowej skóry głowy, w okolicy przedziałka, oraz powiększenie się tego przedziałka, są to pierwsze sygnały zmian genetycznych włosów, szczególnie u kobiet. U mężczyzn dochodzą zakola i czubek głowy. Ważnym czynnikiem określającym szansę wyhamowywania tego procesu, jest również wiek osoby (po 20, 30 czy 40 r.ż.).

Z kolei kuracja na jaką osoby takie się zdecydują, powinna być stosowana codziennie, dobrze, aby był oparta na naturalnych, składnikach, tak aby nie było przeciwwskazań do codziennego stosowania. Dzięki temu osoba może stosować ją codziennie, gdyż bardzo ważna jest systematyczność.


iza4a.jpg

Ekspert MilionKobiet.pl
Izabela Szymczak, trycholog,
założycielka i właścicielka Kliniki Włosów Hair Lab

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 08.08.2013 (aktualizacja: 2013-08-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×