Jak zatuszować problemy skórne?

Choć bardzo tego chcemy, nasza twarz nie zawsze wygląda idealnie. Zobaczcie, jak zatuszować problemy, z którymi najczęściej się borykamy.

Jak zatuszować problemy skórne?

Jak zatuszować problemy skórne?


Zwykło się mówić, że "życie jest podłe", co pada np. w czasie kiedy przed nami ważne wyjście, a na naszej twarzy pojawia się niedoskonałość. Wtedy nadchodzi czas na nerwowe szukanie rozwiązania. Podpowiadamy, jak sobie poradzić z najczęstszymi problemami skórnymi, które mogą nas zaskoczyć. 

1. Opuchlizna oczu

Idealnie sobie z tym poradzi schłodzony w lodówce żel lub maseczka żelowa nałożona na oczy - najlepiej abyśmy ją założyły na całą noc przed ważnym spotkaniem. Warto też wtedy wykonać makijaż za pomocą matowych cieni osadzonych w neutralnej kolorystyce, czyli np. brzoskwiniowych, nude, lecz stanowczo odłóżcie w kąt wszelkie odcienie szarości. 

2. Siniaki, zaczerwienienia, pryszcze

Do tego typu niedoskonałości doskonale sprawdzi się korektor, który obowiązkowo powinien być jaśniejszy od naszego podkładu i gęstszy. Jeżeli nie posiadacie gęstego korektora, możecie go zmieszać z odrobiną pudru, dzięki czemu zmieni swoją konsystencję i lepiej zatuszuje zmiany. W przypadku czerwonych, ciężkich do ukrycia plam, warto posiadać podkład wpadający w żółć, a jeżeli takowego nie macie, to z pomocą mogą przyjść również cienie w odcieniach zbliżonych do koloru żółtego. 

3. Blizny


W kamuflażu blizny o fioletowym zabarwieniu również z pomocą przyjdzie nam korektor, lecz z nim trzeba postępować niezwykle ostrożnie, aby nie uwydatnił zmiany skórnej. Najlepiej sięgnąć po kosmetyk o lekko żółtym kolorze. Z kolei przy problemie z pomarańczowymi przebarwieniami, warto sięgnąć po korektor w odcieniu niebieskim. 

Jak sobie radzicie z zaskakującymi Was problemami skórnymi? 


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 11.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×