Jak zmieniały się kanony piękna przez ostatnie 100 lat? Zobaczcie bardzo ciekawy film

Ciekawi was jak na przestrzeni ostatnich 100 lat zmieniały się trendy fryzurowe? W takim razie mamy coś dla was. Zobaczcie ostatni wiek w zaledwie jedną minutę.

frzyurz pryey 100 lat.jpg

Jak zmieniały się kanony piękna przez ostatnie 100 lat? Zobaczcie bardzo ciekawy film

Czas sprawia, że moda się zmienia i dotyczy to praktycznie każdej dziedziny. Przejścia mody są płynne i nie zawsze je zauważamy, ale kiedy zbierze się wszystko razem, można zobaczyć jak trendy ulegają zmianom. Każda dekada rządzi się swoimi prawami i dyktuje inne kanony piękna. Choć także moda "kołem się toczy", warto zobaczyć, jak na przestrzeni ostatnich 100 lat zmieniało się to, co modne. 

Mimo tego, że wielu z nas deklaruje, iż nie ulega naciskom, czasem nieświadomie podążamy za trendem, który aktualnie jest na topie. I nie ma w tym nic złego, gdyż tak dzieje się już od wielu wieków, kto wie, może nawet od początku świata? 

To bardzo niezwykłe, gdy podczas jednej minuty możemy przeżyć i poznać cały wiek i to jak zmieniał się z biegiem lat modny makijaż, fryzura czy styl. W każdym dziesięcioleciu można znaleźć coś co było charakterystyczne dla danej dekady i co ewidentnie się z nią kojarzy.

 

Składając to w jedną całość można poznać historię fryzur jakie królowały na kobiecych głowach na przestrzeni ostatnich 100 lat. Taka podróż jest naprawdę ciekawa i czasem zaskakująca. Można zauważyć tendencje ku którym kieruje się świat mody a wraz z nim my wszyscy.

Wysokie afro, mnóstwo warkoczyków, ogromne loki, czy zalotne koki, co jakiś czas stawały na piedestale i wysuwały się na przód, będąc najbardziej pożądaną fryzurą danej dekady. Które królowały w danym momencie? Wszystkiego można dowiedzieć się z krótkiego, minutowego filmiku. 

W tym wachlarzu najmodniejszych fryzur z pewnością każdy znajdzie coś co urzeknie właśnie jego i to jest najpiękniejsze. Zresztą, zobaczcie sami!

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: YouTube


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 17.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×