Jak zmienić kolor włosów bez farbowania?

Marzy Ci się intensywniejszy kolor, a nie chcesz uciekać się do farb? Przedstawiamy sposoby na przyciemnienie włosów naturalnymi sposobami!

Jak zmienić kolor włosów bez farbowania?

Jak zmienić kolor włosów bez farbowania?


Kobiety lubią zmiany. Okres zimowy ma to do siebie, że często chcemy przyciemnić kolor swojej fryzury, lecz wiele kobiet boi się tej zmiany ze względu na potrzebę zastosowania farb, do których nie każda jest przekonana. Czy zatem musimy sobie odmawiać koloryzacji włosów? Okazuje się, że są naturalne sposoby na przyciemnienie włosów!

Z pomocą przychodzi nam np. kawa. Wystarczy, że zaparzymy ją, przecedzimy i pozostawimy do wystygnięcia, natomiast w międzyczasie umyjemy głowę szamponem. Po umyciu włosów należy sięgnąć po przygotowaną kawę i polać je właśnie nią, po czym trzeba spokojnie poczekać, aż włosy naciągną esencję. Doskonałym rozwiązaniem będzie także przelanie kawy do miski i zanurzenie w niej włosów. Po tym zabiegu należy umyć włosy i zastosować preparat pielęgnacyjny. Podobną esencję możemy przygotować również z herbaty - efekty będą porównywalne.

Z pomocą przyjdzie nam także szałwia. Wystarczy, że jej suche liście zalejemy wrzątkiem i odstawimy na kilka godzin, po czym przecedzimy napar, którym następnie polejemy włosy i pozostawimy go do wsiąknięcia i wyschnięcia. Ten zabieg należy powtarzać do momentu, aż uzyskany efekt będzie nas satysfakcjonował.

Jak zmienić kolor włosów bez farbowania?

Jak zmienić kolor włosów bez farbowania?


Kolejnym naturalnym produktem są orzechy włoskie, które chyba większość z nas zna z mocno brudzących soków. Wystarczy, że kilka ich sztuk rozłupiemy i wrzucimy do wrzątku - włącznie ze skorupką - będziemy gotować ok. 20 minut. Po wystygnięciu naparu należy nim polać włosy, a kiedy te wyschną, możemy spłukać z nich resztkę płynu z orzechów, która nie wsiąkła.

Skuteczne okaże się także połączenie octu i sosu sojowego. Należy pół szklanki octu połączyć z połową szklanki sosu sojowego. W międzyczasie umyjmy włosy, po czym polejmy je przygotowaną mieszanką. Ważne jest, aby po umyciu nie stosować odżywki, gdyż wtedy mieszanka nie będzie mogła wsiąknąć.

Jeżeli jednak marzycie o bardziej ekstrawaganckiej zmianie koloru włosów, zamieniając się w księżniczkę dzięki różowym pasemkom, lub królową lodu z niebieskimi włosami, możecie zastosować makijaż włosów, który stworzyła marka L´Oréal Professionnel. Zabieg HairChalk utrzymuje się do kilku myć i możemy go wykonać w salonie, jak i w domu. Jego cena waha się od kilku do kilkudziesięciu złotych. Z racji tego, że w gamie kolorów do wyboru mamy także klasyczne odcienie blondu, czy czerń, dzięki makijażowi możemy spróbować, jak np. wyglądałybyśmy w pasemkach, nad którymi się zastanawiamy - jeżeli efekt nie będzie nas zadowalał, to spłucze się po ok. 3 - 4 myciach, bez potrzeby kolejnej koloryzacji, jak byłoby to w przypadku zastosowania trwałej farby.

Jak zmienić kolor włosów bez farbowania?

Jak zmienić kolor włosów bez farbowania?Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 15.01.2014 (aktualizacja: 2014-03-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
karolina5265
U mnie chyba będzie to ciężkie, bo z tego co wiem, to kolor rudy bardzo ciężko w jakikolwiek sposób uzyskać. Chyba nie ma żadnych metod bez użycia farby. A jak u Was z kolorem?
Dodano: 2018-03-12 01:35:43 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×