Jak zmniejszyć ból podczas depilacji?

Czas balów, to również czas, w którym musimy szczególnie zadbać o swoje nogi. Co zrobić, aby depilacja była jak najmniej bolesna? Zobaczcie!

Jak zmniejszyć ból podczas depilacji?

Jak zmniejszyć ból podczas depilacji?


Niezwykle ważną częścią kobiecego ciała są nogi. Ich kształt może być różny, ale każda z nas na pewno pragnie by były one gładkie, do czego dąży stosując różnego rodzaju sposoby depilacji. Ten zabieg wykonywany woskiem, czy depilatorem najbardziej boli podczas pierwszego razu, a potem włoski są osłabione i dyskomfort jest coraz mniejszy. Wiele pań zaciska zęby i próbuje przetrwać depilację nie wiedząc, że istnieją sposoby na złagodzenie bólu.

Możesz rozpocząć od zaaplikowania specjalnego spray'u znieczulającego, który stosuje się ok.15 minut przed rozpoczęciem depilacji. Możemy uciec się również do leków przeciwbólowych, które powinno się zażyć ok. 40 minut przed zabiegiem.

Jeżeli chcemy unikać środków chemicznych, pomoże nam ciepła woda. Nie może być ona gorąca, lecz średniej temperatury. Możesz wziąć prysznic, lub przyłożyć ciepły kompres. Spowoduje to otworzenie porów, dzięki czemu włoski będą łatwiej "wychodzić". Poza tym warto przygotować skórę do depilacji za pomocą peelingu, który to zetrze martwy naskórek, a co za tym idzie - również odblokuje pory skóry, przez co łatwiej będzie pozbyć się owłosienia, a efekty zabiegu będą bardziej zadowalające.

Jak zmniejszyć ból podczas depilacji?

Jak zmniejszyć ból podczas depilacji?


Na pewno zrezygnuj z picia kofeiny oraz alkoholu, ponieważ sprawiają, że skóra jest jeszcze bardziej wrażliwa i zamiast lekkiego zawirowania w głowie poczujecie jeszcze większy ból. Chęć na napój alkoholowy powinna być zaspokojona co najmniej godzinę przed zabiegiem. Zrezygnuj również ze stosowania lodu, gdyż ten ochładzając ciało jednocześnie zwęża pory, a co za tym idzie - włoski mocniej trzymają się mieszków.

Poza tym pozbądźmy się stresu. Jeżeli nie będziemy myśleć o bólu, nasze ciało stanie się odprężone i łatwiej usuniemy włoski. Pamiętajmy też, że ten zabieg nie należy do prostych i jeżeli nie masz w nim doświadczenia, to warto w tym celu udać się do kosmetyczki, która to dokładnie oceni grubość włosków i potrzebnego wosku, dzięki czemu ból też będzie mniejszy.

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 17.01.2014 (aktualizacja: 2014-01-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Cersei
Ja zaraz po depilacji nakładam w bolące miejsca chłodzący żel od Laboratorium Ava. Jestem z niego bardzo zadowolona :) Dzięki temu żelowi depilacja nie jest już aż tak nie przyjemnym zabiegiem ;)
Dodano: 2015-04-17 23:03:40 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×