Jak zmniejszyć objętość włosów?

Jedni dążą do zwiększenia objętości włosów, a drudzy marzą o jej zmniejszeniu. Zobaczcie, jak sprawić, aby na naszej głowie nie było "szopy".

Jak zmniejszyć objętość włosów?

Jak zmniejszyć objętość włosów?


Jeśli masz bardzo grube, "sianowate" i kręcone włosy, które stwarzają efekt afro, a chcesz zmniejszyć ich objętość, musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach, abyś mogła cieszyć się atrakcyjną fryzurą, rezygnując z ciągłego ukrywania włosów w kitce bądź efektu "szopy".

W pierwszej kolejności należy odwiedzić fryzjera, który dobierze odpowiednią fryzurę do twojej twarzy, kształtu głowy i sylwetki, stosując przy tym odpowiednią technikę cięcia. Niezmiernie ważny zatem jest dobór właściwej techniki strzyżenia lub przerzedzenia włosów.

Twój fryzjer dobierze także odpowiednie kosmetyki zarówno do pielęgnacji, jak i stylizacji, dzięki którym fryzura spełni twoje oczekiwania. Ważną kwestią jest przede wszystkim pielęgnacja tego rodzaju włosów, gdyż są one zazwyczaj przesuszone, szorstkie, krnąbrne i puszące, wymagające zastosowania dużej ilości nawilżenia, na przykład poprzez użycie stosownego olejku.

Jak zmniejszyć objętość włosów?

Jak zmniejszyć objętość włosów?


Następnym elementem jest stylizacja tego rodzaju włosów. Możemy je wygładzić lub wyprostować, stosując odpowiedni kosmetyk, który wygładzi, nabłyszczy włosy i ochroni je przed działaniem wysokiej temperatury, a także nie pozwoli na absorbowanie przez nie wilgoci. Alternatywnie możemy wykorzystać nasze gęste, kręcone włosy i poprzez dobór właściwego preparatu stworzyć elegancki, niepuszący się skręt. Jest to łatwa i bardzo praktyczna stylizacja, a przy tym bardzo modna.

Musimy również pamiętać, iż z pomocą naszym włosom zawsze mogą przyjść zabiegi profesjonalne, które pozbawią nas tego problemu nawet na kilka miesięcy.


Marta Wieczorek.jpg


Ekspert MilionKobiet.pl
Marta Wieczorek
Stylistka GOLDWELL
Studio Fryzur Marta Wieczorek z Ostrowca Świętokrzyskiego


Fot. Artur Jabłoński/ Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 02.04.2014 (aktualizacja: 2014-04-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
yhm... ciekawe
Dodano: 2014-04-02 23:24:25 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×