Jak zmyć olejek rycynowy z włosów?

Zobacz, jakie to może być proste!

wlosyrycynable.jpg

Olejek rycynowy to jeden z najstarszych i najlepszych sposobów na domowe odżywienie włosów. Olejek ten działa na nasze kosmyki regenerująco oraz znacznie przyspiesza wzrost włosa. 

Jeśli zatem nie jesteś zadowolona z wizyty u fryzjera, bo ten zaszalał i pozbawił się połowy włosów, koniecznie powinnaś spróbować dobrodziejstw tego olejku. 


Olej rycynowy dostaniesz w każdej aptece i kosztuje on zaledwie kilka złotych. Jego dostępność nie jest żadnym problemem. "Schody" zaczynają się natomiast w momencie, gdy olejek już na głowę zaaplikujemy i musimy go następnie z głowy zmyć, a to nie lada wyzwanie. Dlaczego? Olej rycynowy jest bardzo gęsty i ma dość "tępą" strukturę. Przez to naprawdę niełatwo pozbyć się go z włosów. 

Co zatem należy robić? Jak sobie pomóc? 


Po pierwsze pamiętajmy, by olejku rycynowego nałożyć na włosy naprawdę niewiele. Jeśli damy go zbyt dużo, będziemy się bawić z jego zmywaniem pół dnia. 

Po drugie, warto wiedzieć, że oleje z włosów zmywamy delikatnym szamponem. Delikatnym, czyli taki, który przeznaczony jest do codziennego użytku lub... dla dzieci. Dokładnie tak. Jeśli bowiem olej zmyjemy w włosów agresywnie oczyszczającym szamponem z silnie czyszczącymi detergentami, wtedy zaprzepaścimy efekty kuracji olejowej i czas, jaki poświęciłyśmy na olejowanie może pójść na marne. 


Kiedy już natomiast przystąpimy do zmywania oleju, warto zacząć zabieg od zmoczenia włosów ciepłą wodą. Następnie nałożyć szampon na ręce i dopiero na głowę. 

Podczas mycia starajmy się "zmywać" olej szamponem oraz masować skórę głowy. Aby z naszych włosów w pełni "zszedł" olej rycynowy, najpewniej będziemy musiały powtórzyć cały proces co najmniej dwa, a najpewniej i trzy razy. Z tego względu kuracje olejkiem rycynowym polecamy Ci w weekend lub, gdy masz dzień wolny w pracy. Inaczej możesz się spóźnić lub, co gorsza, pójść do pracy z... "naolejowanymi" włosami!

 zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Natalia Fijał , Czwartek 13.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
No tak zmywanie oleju rycynowego z włosów to nie łatwy zabieg. Lecz wart zachodu ponieważ olej rycynowy bardzo dobrze odżywia włosy, stają się gęstsze, odżywione i pełne blasku. Polecam olej rycynowy marki Calaya:

http://www.naturalne-piekno.pl/oleje/602-olej-rycynowy-100-.html
Dodano: 2016-10-19 10:46:44 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×