Jak zrobić efektowne selfie?

Robienie selfie dla niektórych jest już codziennością. Jak ładnie na nim wyjść aby nie stać się pośmiewiskiem? Przedstawiamy Wam kilka porad.

Jak zrobić efektowne selfie?

Jak zrobić efektowne selfie?


Zdjęcia selfie bardzo często oprócz tego, że pokazują gdzie i z kim się znajdujemy, to jeszcze używane są przez nas jako "profilowe" na różnego rodzaju portalach społecznościowych. Jednak ciężko wykonać to zdjęcie aby było idealne. Zobaczcie, o czym warto pamiętać podczas jego wykonywania.

1. Przede wszystkim wybierzcie odpowiednie oświetlenie i chwyćcie aparat w ten sposób, aby po przybraniu odpowiedniej mimiki łatwo było Wam kliknąć przycisk robienia zdjęcia.

2. Jeżeli zależy Wam na wydłużeniu twarzy i uwydatnieniu oczu, trzymajcie aparat nad twarzą. Jednak kiedy chcecie zmniejszyć nos, albo dodać objętości włosom, bardziej odpowiednie będzie trzymanie aparatu lekko od dołu. Najbardziej niekorzystne jest trzymanie aparatu na wprost twarzy.

Jak zrobić efektowne selfie?

Jak zrobić efektowne selfie?


3. Aby Wasze zdjęcia nikomu się nie znudziły, zaskakujcie dodatkami w postaci okularów albo efektownego makijażu, w którym szczególnie duże zainteresowanie może wzbudzić kolor ust. Jako, że za pasem jesień, warto zwrócić uwagę na szminki w kolorze wina. Przed tym, jak zdecydujecie się na zdjęcie bez makijażu, zdecydowanie najpierw wybierzcie odpowiedni filtr, dzięki któremu rozświetlicie cerę.

4. Bardziej pociągająco i kusząco będziecie wyglądały, jeżeli do zdjęcia lekko rozchylicie usta, wyciągniecie szyję oraz szeroko otworzycie oczy.

5. Najważniejsze jest jednak dobre samopoczucie, które widać również na zdjęciu. Jeżeli będziecie wyglądać promiennie, zbędne okażą się wszelkie filtry.

Robicie selfie? Co jeszcze doradziłybyście czytelniczkom?

Zobaczcie też:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 09.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×