Jak zrobić eyeliner?

Wydaje się wam, że ten kosmetyk można tylko kupić? Otóż nie, możecie go także zrobić własnoręcznie. Zobaczcie, jakie to proste.

Jak zrobić eyeliner

Kosmetyki kolorowe kupujemy nie zdając sobie sprawy, że możemy je zrobić samodzielnie. Te dostępne w drogeriach mają ładne opakowania i ich nabycie jest szybkie oraz bezproblemowe, lecz te produkty jednocześnie często zawierają składniki uczulające, dlatego też mamy dla was przepis na zrobienie eyelinera, który będzie miał tylko naturalny skład.

Czego potrzebujecie?

2 łyżeczek oleju kokosowego
4 łyżeczek żelu aloesowego
2 tabletek węgla z apteki

Przygotowanie jest bajecznie proste, ponieważ trzeba po prostu wymieszać wszystkie składniki, a potem oczywiście eyeliner przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniczku.

Zobaczcie także: 10 kosmetycznych porad, które odmłodzą Twoje oczy

Ma on krótszy okres przydatności, ale przynajmniej jesteście pewne, że nie zawiera substancji uczulających. Należy go nakładać pędzelkiem. Jeżeli chcecie aby jego konsystencja była gęstsza, dodajcie mniejszą ilość oleju kokosowego.

W ten sposób możecie przygotować nie tylko czarny eyeliner. Jeżeli węgiel zastąpicie kakao, wtedy uzyskacie kosmetyk w brązowym kolorze.Jest jeszcze jeden sposób na stworzenie eyelinera, lecz ten nie będzie już tak naturalny. Możecie go stworzyć z kredki do oczu! Wystarczy, że jej rysik potrzymacie nad ogniem przez ok. sekundę, a potem poczekacie chwilę aż lekko ostygnie. Przed użyciem warto delikatnie przetrzeć roztopioną końcówkę. Kreski wykonane rozgrzaną kredką wyglądają jakbyście do makijażu użyły eyelinera.

Prawda, że proste?

Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 06.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×