Jak zrobić loki prostownicą?

Jeżeli nie masz w domu lokówki, a chcesz zakręcić swoje włosy możesz wykorzystać prostownicę. Podpowiemy Ci jak to zrobić?

Jak zrobić loki prostownicą?

Jak zrobić loki prostownicą?

Myślałaś, że prostownica służy tylko do prostowania włosów? Tak jest, ale fryzjerzy używają jej również do kręcenia włosów. Prostownica może nam dać loki różnego rodzaju, o większym skręcie czy też mniejszym skręcie, a także fale z lat 20. Wszystko zależy od tego jak będziemy nią obracać. Jak to zrobić? Trzeba podzielić włosy na sekcje. Partię włosów nawijamy na prostownicę i następnie obracamy nią powoli wokół własnej osi i powstanie nam skręt. Będzie on większy lub mniejszy w zależności od tego jak grube pasmo wydzieliłyśmy do zakręcenia. Żeby zrobić fale, musimy bardziej odbić prostownicą do góry i zrobić lekki, powolny obrót. Jeśli nie wychodzi wam na początku nie zrażajcie się. To kwestia wprawy. Trzeba trochę poćwiczyć.

Kliknij i zobacz, jak dbać o włosy jesienią!

Pamiętajcie jednak, że jeżeli zależy wam na jednolitym wyglądzie waszej fryzury, czyli identycznych skrętach i znacznie mniejszych lokach lepiej jednak zakupić lokówkę, która kręci identyczne loki. Możecie wypróbować lokówkę stożkową, która daje fajne efekty.

Kliknij i zobacz jak pielęgnować włosy po stylizacji!

Pamiętajcie również o ochronie waszych włosów. Zarówno prostownica jak i lokówka naraża nasze włosy na wysoką temperaturę, warto się więc zabezpieczyć w ochronny spray przed gorącym powietrzem.

Jak zrobić loki prostownicą?

Jak zrobić loki prostownicą?

Jak zrobić loki prostownicą?

Jak zrobić loki prostownicą?

Jak zrobić loki prostownicą?

Jak zrobić loki prostownicą?Opracowanie: Bogumiła Grassmann

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: ThinkstockDodał(a): Bogumiła Grassmann , Poniedziałek 12.11.2012 (aktualizacja: 2012-11-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
marrika2
Ciekawe, szkoda, że nie ma klipu
Dodano: 2013-02-25 01:30:43 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×