Jak zrobić makijaż biznesowy?

Makijaż jest ważnym elementem wizerunku, który należy do czynników budujących karierę. Jesteście ciekawe, jak go wykonać? Podpowiadamy!

Jak zrobić makijaż biznesowy?

Jak zrobić makijaż biznesowy?


Większość kobiet zwraca szczególną uwagę na swój wygląd, który w wielu profesjach jest wyjątkowo ważny. Jak się okazuje, to właśnie z jego pomocą możemy podkreślić swoją rangę, w czym na pewno pomoże nam czerwona szminka!

Jak w każdym makijażu, tak też i tutaj najważniejsza jest cera. Do jej pięknego wyglądu należy zastosować w zależności od potrzeb skóry - podkład matujący lub rozświetlający. W celu wyboru odpowiedniego kosmetyku należy przetestować ok. 2 - 3 konsystencje.

Perfekcyjną cerę oznaczają również idealnie podkreślone kości policzkowe, co możemy zrobić za pomocą bronzera lub różu. Z kolei makijaż oczu powinien być stonowany, lecz nie należy zapominać o pomalowaniu rzęs. Natomiast kolory cieni powinny oscylować wokół delikatnych, cielistych odcieni.

Do delikatnego makijażu oczu idealnie pasuje mocne podkreślenie ust, co możemy zrobić za pomocą czerwieni, lub np. fuksji. Intensywne kolory warto dopełnić konturówką, a przed użyciem szminki użycie pomadki ochronnej. Warto jednak pamiętać, że intensywna czerwień na ustach sprawdza się u kobiet, które już posiadają wysoką pozycję. Osoby na niższych stanowiskach stosujące ten kolor mogą jednak zostać uznane za nietaktowne.

Więcej porad zobaczycie tutaj:
Źródło: Newseria Lifestyle/ MilionKobiet.pl
Foto: Newseria Lifestyle/Shutterstock


Newseria Lifestyle CMYK-01.jpgDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 30.01.2014 (aktualizacja: 2014-01-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
W biznesie nie podkreśla się ust!
Dodano: 2014-01-31 22:52:31 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×