Jak zrobić makijaż na halloween krok po kroku - seksowna inspiracja

Zobacz, jak przygotować oryginalny makijaż na Halloween krok po kroku, który oprócz tego, że będzie straszył, sprawi, że będziesz czuła się wyjątkowo i pięknie.

iStock_19326071_SMALL (1).jpg

Halloween to zwyczaj ściśle związany z balami maskowymi. Wywodzi się z celtyckiego święta Samhain, podczas którego rolnicy przez dziewięć dni biesiadowali i szykowali się do zimy. Był to dla nich czas, kiedy świat rzeczywisty i nadprzyrodzony spotykały się na ziemi.  Do dzisiaj tego dnia, świętujący przebierają się za potwory, postacie bajkowe i różnego rodzaju zjawy. To świetna okazja do spotkania się z przyjaciółmi i przeistoczenia w kogoś innego na jedną noc. Tego wieczoru warto zadbać nie tylko o fantastyczny kostium, ale także o dopełnienie go modnym makijażem.

STRASZNY MAKIJAŻ NA HALLOWEEN KROK PO KROKU 

Skaleczony fragment twarzy to idealny dodatek do upiornego wyglądu. W rzeczywistości wykonanie rany jest łatwiejsze, niż Ci się wydaje!

Miejsce, w którym zamierzasz się „skaleczyć”, oczyść spirytusem. Dzięki temu będziesz miała pewność, że rozcięcie pozostanie na swoim miejscu dłużej.

Wosk do depilacji twarzy uformuj w prostokąt (długość rany zależy od Ciebie) i przyklej go w wybranym miejscu. Pamiętaj, aby jego środkową część pozostawić grubszą. Wygładź brzegi, aby trwale zlały się ze skórą.

Natnij grubszą część skaleczenia i rozchyl brzegi tak, aby przypominały rozciętą skórę. Wygładź cerę białym fluidem. Pokryj nim też brzegi sztucznej rany, tak aby wtopiła się w resztę twarzy.

Nacięty środek pomaluj na czarno. Kolejnym kolorem, którego musisz użyć, aby nieco pokryć kolor czarny jest czerwień. Takie połączenie nada Twojej ranie głębi i spowoduje, że będzie wyglądała bardziej realnie.

Kolejnym etapem jest pokrycie wosku sypkim pudrem oraz pomalowanie nacięcia na niebiesko, tak aby stworzyć imitację zasinienia. Całość możesz polać sztuczną krwią, którą przygotujesz z czerwonego barwnika, wody, mąki i miodu.

Pozwól ranie przeschnąć, będziesz miała pewność, że nie dojdzie do niepożądanego rozmazania nacięcia.

PROSTY MAKIJAŻ NA HALLOWEEN KROK PO KROKU

W tym roku szalenie modne są makijaże inspirowane meksykańskim dniem zmarłych. Cukrowe czaszki w połączeniu ze sztuczną raną dadzą fantastyczny efekt! Taki makijaż powinien być kolorowy, kobiecy i uwodzicielski. Dlatego tak bardzo ważne jest podkreślenie oczu, które w tym wcieleniu powinny grać główną rolę. Nie zapomnij o włosach. Wepnij w nie kolorowe kwiaty i pamiętaj, że w tym przypadku, dobrze byłoby również podwoić ich objętość i zastosować romantyczno-koszmarne upięcie.

Charakterystycznym elementem takiego makijażu jest bardzo jasny lub biały kolor skóry. Kości policzkowe powinny być mocno podkreślone. Na ustach namaluj tak zwany „martwy zamek” oraz odpowiednio je powiększ. Oczy pomaluj tak, aby wyglądem przypominały kwiaty. Nie zapomnij o doklejeniu sztucznych rzęs. Czubek nosa pomaluj na czarno. Makijaż już prawie gotowy, ale zanim włożysz seksowną sukienkę, możesz również ozdobić okolice obojczyków. Narysuj na nich pędy wijącego się bluszczu. Będziesz wyglądała bosko
Zdjęcia: iStock, Instagram


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Czwartek 13.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
odpowiednie do okazji, dopracowane i wyszukane- prawda. artystyczne wręcz. ale nazwanie takich makijaży seksownymi i pięknymi? ktoś chyba na główkę upadł z dużej wysokości.
Dodano: 2016-10-13 20:25:08 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×